Stíhanie matky za vraždu novorodenca asi zastavia

Väznica väzenie väzba
Foto: SITA/Michal Burza

BANSKÁ BYSTRICA 12. augusta (WEBNOVINY) – Polícia navrhla zastaviť trestné stíhanie 17-ročnej študentky Ľubice B., ktorú 1. decembra 2009 obvinili zo zločinu vraždy novonarodeného dieťaťa. Dôvodom na zastavenie stíhanie sú zistenia znalcov, že študentka v čase činu nebola pre nepríčetnosť trestne zodpovedná. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Petra Vašková.

Stredoškoláčku z Martina obvinili po tom, ako údržbár našiel mŕtve novorodeniatko pod oknami stredoškolského internátu na Tajovského ulici v Banskej Bystrici. Študentka porodila zdravú dcéru v noci na piatok 27. novembra 2009 na dámskej toalete internátu. Novorodeniatko vložila do čierneho igelitového vrecka a vyhodila ho z okna. Dieťa bolo donosené, narodilo sa živé a zomrelo na následky pádu.

Študentka svoje tehotenstvo skrývala pred spolužiakmi i učiteľmi a nevedeli o ňom ani rodičia. Ľubica sa ku skutku priznala. Po obvinení ju hospitalizovali na psychiatrii.

Podľa hovorcu krajskej prokuratúry Ivana Vozára spis má už dozorujúca prokurátorka Okresnej prokuratúry v Banskej Bystrici. Po jeho preskúmaní následne o veci rozhodne.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom