Stíhaný expolicajt Kučerka sa ospravedlnil prokurátorom za tvrdenia o nátlaku

Súdy
Foto: ilustračné: www.thinkstockphotos.com.

Stíhaný bývalý policajt Marián Kučerka sa ospravedlnil prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry za tvrdenia, že ne naho vyvíjali nátlak. Uviedol to vo vyhlásení, ktoré poskytol hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Nepravdivé skutočnosti

„Ja, Marián Kučerka, sa chcem touto cestou úprimne ospravedlniť Michalovi Šúrekovi a Ondrejovi Repovi za svoje osobné zlyhanie, keď som vo vzťahu k ich osobám uviedol nepravdivé skutočnosti, týkajúce sa ich postupu a obsahu vzájomnej komunikácie pri stretnutí 9. novembra 2020, ktoré boli následne obsahom listiny zo 16. novembra 2020, ako aj následného podania návrhu na disciplinárne konanie menovaných prokurátorov,“ uviedol obvinený.

Kučerka v novembri minulého roku u notára spísal vyjadrenie o tom, že Šúrek a Repa na neho robili psychický a fyzický nátlak. Teraz však uvádza, že uvedené skutočnosti sa nezakladajú na pravde.

Ľudské zlyhanie

„Ospravedlňujem sa menovaným za svoje ľudské zlyhanie, podmienené strachom o ďalší osud mojej osoby, nakoľko k žiadnemu nátlaku na moju osobu z ich strany nedošlo,“ povedal.

Bývalý príslušník Národnej kriminálnej agentúry je stíhaný v kauzách Očistec a Judáš.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dalibor SkladanMarián KučerkaMichal ŠúrekOndrej Repa
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRNAKA Národná kriminálna agentúraÚrad špeciálnej prokuratúry