Sto dní bez strachu: Žena prijala výzvu, aby sa naučila žiť

Sto dní bez strachu: Žena prijala výzvu, aby sa naučila žiť
Foto: 100dayswithoutfear.com

NEW YORK 22. mája (WEBNOVINY) – Mladá Venezuelčanka Michelle Poler sa kvôli štúdiu vizuálneho umenia presťahovala do New Yorku. Po čase si však uvedomila, že hoci býva „v meste, ktoré nikdy nespí“, život si nevychutnáva plnými dúškami. Michelle zistila, že jej v tom bráni strach a často neopodstatnené obavy z nových vecí, a tak sa rozhodla konať.

Sto dní bez strachu: Žena prijala výzvu, aby sa naučila žiť
Foto: 100dayswithoutfear.com

„Uvedomila som si, že jediná vec, ktorá stojí medzi mnou a dokonalým životným štýlom, aký by som chcela viesť, je strach. V tom okamihu som sa mu rozhodla čeliť,“ píše na svojom blogu.

Pred piatimi týždňami sa pustila do výzvy s názvom „100 days without fear“ (100 dní bez strachu). Venezuelčanka si spísala zoznam vecí, z ktorých má strach a v duchu hesla „kto sa chce naučiť plávať, musí skočiť do vody“ ich začala jednu po druhej zdolávať.

Svoje zážitky dokumentuje v krátkych videách a zverejňuje ich na sociálnych sieťach aj na svojom YouTube kanáli. Zatiaľ sa jej ich podarilo zdolať už vyše 40. Michelle okrem iného prekonala strach z mačiek, dala si urobiť piercing, strávila deň bez telefónu, šoférovala sama v noci, absolvovala brazílsku depiláciu, urobila si selfie s desiatimi ľuďmi, ktorých náhodne stretla na ulici a darovala krv. Nedávno išla sama na podujatie, kde sa dala do reči s cudzími ľuďmi, vyskúšala veriť láske na diaľku, fandila „nepriateľskému“ športového tímu, rozprávala pred veľkým publikom alebo cestovala sama a skutočne si ti užila.

Aj keď často išlo o maličkosti, pre Michelle to boli výzvy, ktoré si vyžadovali veľa odvahy a sebazaprenia.

„To, čo ma naozaj dotlačilo do tohto projektu,bola frustrácia z toho, že som sa nevedela tešiť z New Yorku a všeobecne z plnohodnotného života. Už veľakrát v priebehu tohto mesiaca sa mi však osvedčilo, že neznáme je oveľa prínosnejšie ako to známe. So pripravená čeliť strachu, byť na chvíľu zraniteľná a celé si to užiť,“ dodala študentka, ktorú ešte čakajú takmer dva mesiace prekonávania vlastných obáv.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom