10. Elena Kaliská (SR) 118,41 (0)

Prečítajte si:

Všetky slovenské deblovky sú vo finále

Viac informácií sa dočítate tu: MS vo vodnom slalome

ČUNOVO 10. septembra (WEBNOVINY) – Všetky tri slovenské kajakárky uspeli v semifinále K1 žien na 34. majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Čunove a postúpili do desaťčlenného finále.

Najlepšia z nich bola Jana Dukátová, ktorá skončila tretia. Za víťaznou Emilie Ferovou z Francúzska zaostala o 2,23 sekundy. Na 5. mieste skončila o sedem desatín sekundy pomalšia Dana Mann-Beňušová, finálovú desiatku uzatvárala Elena Kaliská.

Iba Slovensko bude mať vo finále trojnásobné zastúpenie. Okrem nich sa do priamych bojov o medaily kvalifikovali dve Rakúšanky, dve Slovinky, Francúzka, Španielka a Britka.

Slovensko už má istú miestenku na vodnoslalomárske súťaže v rámci Hier XXX. olympiády v Londýne aj v kategórii K1 žien. Tú si vybojovalo 14 najlepších krajín a usporiadateľská Veľká Británia. Finále kajakárok má začiatok naplánovaný na 12.35 h.