Storočná žena oslávila jubileum vo vzduchu aj so žralokmi

Storočná žena oslávila jubileum vo vzduchu aj so žralokmi
Seniorka Georgina Harwood oslávila storočné jubileum odvážne Foto: YouTube

KAPSKÉ MESTO 17. marca (WEBNOVINY) – Storočná seniorka z Juhoafrickej republiky oslávila sté narodeniny zoskokom padákom. Energickej žene však adrenalínový zážitok nestačil, o dva dni neskôr si k nemu pridala aj potápanie so žralokmi.

Dôchodkyňa Georgina Harwood považuje vek len za číslo. K tandemovému zoskoku, ktorý cez víkend absolvovala nad Kapským mestom, pozvala aj ostatných členov rozvetvenej rodiny.

„Bola to úžasná skúsenosť – rozhliadnuť sa a pozorovať zem podo mnou,“ uviedla seniorka, ktorú na zemi vítalo 15 rodinných príslušníkov s pohárom šampanského. Zároveň dodala, že prítomnosť všetkých blízkych jej radosť ešte zdvojnásobila.

https://www.youtube.com/watch?v=WUH_HPGeEGc

Neišlo pritom o jej prvý zoskok s padákom – premiéru si vyskúšala už v roku 2007 ako darček k 92. narodeninám. Tentokrát však adrenalínovým skokom pomohla získať peniaze na nákup záchranných viest pre miestnych dobrovoľných záchranárov.

Odvážnej seniorke však zážitok vo vzduchu nestačil. Uplynulý pondelok k nemu pridala potápanie so žralokmi v klietke. „Bol to zážitok na celý život,“ dodala spokojná seniorka po vynorení z vody.

www.bbc.co.uk, www.cbsnews.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom