Stovky ľudí sa prišli pozrieť, ako sa v Košiciach krstí lama

Krst lamy v ZOO Košice
V ZOO Košice v sobotu pokrstili mláďa lamy alpaky menom Bianka (na snímke so svojou matkou). Košice, 1. október 2011. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 1. októbra (WEBNOVINY) – Trojmesačné mláďatko Lamy alpaky krstili dnes v košickej zoologickej záhrade (ZOO) herečka Ľuba Blaškovičová a generálny riaditeľ VSE Norbert Schürmann. Dali jej meno Bianca.

V krásny deň merali cestu do košickej ZOO stovky návštevníkov, ktorí prišli na krst a pozrieť aj ostatné zvieratká, keď k lákadlám ako tradične patrili tulene, tučniaky a opice.

Ako v úvode slávnosti uviedol riaditeľ ZOO Erich Kočner, podujatie pripravili v rámci Svetového dňa zvierat. Narodenie mláďaťa lamy alpaky je veľkou udalosťou aj pre košických zoológov, keďže ide o prvé mláďa tohto druhu.

Krst lamy v ZOO Košice
Foto: SITA/Ivan Fleischer
Krst lamy v ZOO Košice
Foto: SITA/Ivan Fleischer
Krst lamy v ZOO Košice
Foto: SITA/Ivan Fleischer
Krst lamy v ZOO Košice
Foto: SITA/Ivan Fleischer

Matka Bella prišla do Košíc z Brna, aby s domácim samcom založili rodinu. Ako sa ukázalo, sedemročná Bella bola v tom čase už gravidná. Jej súčasnému partnerovi také potomstvo príliš nie je po vôli, preto ho ošetrovatelia museli oddeliť. Malú alpaku, ktorá sa od matky nevzdiali ani na minútku, môžu návštevníci obdivovať v centrálnej zóne oproti pasáži s bufetmi.

Ako uviedla krstná Ľuba Blaškovičová, je milovníčkou zvierat a dokonca pre medvedíka čistotného je adoptívnou mamkou a prispieva na jeho chov. Aj teraz priniesla pre maličkú alpaku a jej mamu košík plný dobrôt z vlastnej záhrady. Norbert Schürmann prezradil, že aj on má rád zvieratá a doma chová psa, s ktorým často chodieva von a robí mu partnera pri behoch.

V ZOO sa rozrástla aj päťčlenná rodina lamy krotkej. Od začiatku roka sa v košickej ZOO narodilo takmer stopäťdesiat mláďat od 35 druhov zvierat. ZOO už zaznamenáva rekordnú návštevnosť – k dnešnému dňu evidujú vyše 168 000 návštevníkov, pričom celoročný rekord bol 170 000.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZOO Košice