Stovky ľudí si uctili pamiatku piatich detí v nemeckom Solingene, mala ich zabiť vlastná matka

Germany Dead Children
Pamiatku piatich detí, ktoré údajne zabila matka, si prišli uctiť stovky ľudí. Foto: Roberto Pfeil/dpa via AP

Viac ako 800 ľudí prišlo v nemeckom Solingene na spomienkový obrad za päť detí, ktoré doma údajne zabila ich matka. Nemecká tlačová agentúra dpa informovala, že susedia, priatelia a ďalší smútiaci v sobotu noci pred budovou, kde žili, zapálili sviečky, priniesli kvety, hračky a balóniky s menami detí – Melina, Leonie, Sophie, Timo a Luca.

„Je ťažké smútiť osamote, vyjadriť svoj smútok. Je jednoduchšie, keď ste spolu, je to intenzívnejšie v komunite,“ povedal pre vysielateľa WDR organizátor Hans-Peter Harbecke.

Obvinili matku

Prípad šokoval celé Nemecko. Päticu detí vo veku jeden až osem rokov našli bez známok života v ich byte vo štvrtok. Prokurátori v tejto súvislosti obvinili ich 27-ročnú matku z vraždy. Podľa vyšetrovateľov pitva ukázala známky podania sedatív a zadusenia. Zatiaľ ale stále nie je jasné, ako zomreli.

Podozrivá žena má aj 11-ročného syna, ktorého vo štvrtok poslala ku starej mame. Neskôr sa pokúsila o samovraždu, keď skočila pod vlak na stanici v Düsseldorfe. Utrpela vážne ale nie život ohrozujúce zranenia. Vyšetrovatelia ju zatiaľ nevypočuli.

Stres z rozchodu

Miestne médiá informovali, že sa žena pred rokom rozišla s otcom štyroch najmladších detí a istý čas sa na nej prejavovali známky stresu a ochromenia zo situácie.

Spomínaný najstarší chlapec je stále so svojou starou mamou a podľa dpa podstupujú poradenstvo, aby prekonali traumu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom