Strana Šanca sa rozširuje, chce posilniť regionálne tímy

Eva Babitzová
Zakladateľka politickej strany Šanca Eva Babitzová, ktorá má ponúknuť riešenia pre lepší život. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) – Strana Šanca chce v najbližších týždňoch rozšíriť už existujúce regionálne tímy o nových členov.

Dávame priestor novým ľuďom z regiónov, pretože oni reálne vedia, čo trápi ich región a do istej miery aj ako riešiť tieto problémy,“ povedala pre agentúru SITA zakladateľka strany Eva Babitzová. V súčasnosti má po dvoch mesiacoch od spustenia prípravných prác Šanca regionálne tímy vo všetkých ôsmich krajoch. „Po registrácii začneme spolu s našimi krajskými koordinátormi prijímať už hlásiacich sa členov a vytvárať okresné a miestne tímy,“ povedala Babitzová.

Práve skúsenosti z regiónov chce v čo najväčšej miere využiť aj pri návrhoch riešení, na ktorých pracujú odborné tímy. „Nezamestnanosť riešime nielen s odborníkmi, ale logicky sme zapojili aj nášho člena, primátora Hriňovej Stanislava Horníka a postupne zapájame do diskusie aj ďalších starostov z regiónov s vysokou nezamestnanosťou,“ dodala Babitzová. Model pracovných stolov, zložených z odborníkov zo súkromného sektora, ale aj regiónov a samosprávy, využíva Šanca aj pri príprave návrhov riešení v ďalších oblastiach.

Už na prebiehajúcej schôdzi Národnej rady SR by mali poslanci rokovať aj o návrhu viacerých opatrení na pomoc rodičom s deťmi, ktorý predložil poslanec NR SR a člen prípravného výboru Šance Viliam Novotný. „Navrhujeme aj riešenia bez dopadu na štátny rozpočet, pri ktorých jednoducho neplatí klasická výhovorka politikov, nemáme na to krytie v rozpočte. Uvidíme, či sa k tomu postavia poslanci politicky alebo odborne,“ povedal Novotný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva BabitzováViliam Novotný
Firmy a inštitúcie Šanca