Strana SPOLU chce obmedziť oligarchiu a žiada pripomienky k programu Rekonštrukcie štátu

Mihál, Beblavý
V popredí Jozef Mihál, vľavo, a Miroslav Beblavý. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 3. apríla (WebNoviny.sk) – Strana SPOLU – občianska demokracia pripravila programový dokument, ktorý zasiela vybraným ľuďom na verejnú diskusiu. SPOLU listom požiadalo o pripomienky niekoľko stoviek osobností a pripraví stretnutia s občanmi.

Ako povedal v utorok na tlačovej besede líder strany Miroslav Beblavý, cieľom programu Rekonštrukcia štátu: Ako obnoviť slušné a spravodlivé Slovensko je obmedzenie ekonomického podhubia oligarchie, zmena vzťahu občana a štátu a posilnenie občianskej spoločnosti, demokratizácia politického systému a posilnenie riadiaceho, imunitného a kontrolného systému štátu.

Po zapracovaní pripomienok verejnosti a odborníkov, čo by malo byť do dvoch týždňov, začnú poslanci SPOLU predkladať jednotlivé návrhy zákonov do parlamentu.

Rekonštrukcia štátu sa podľa Beblavého stáva prvým a najdôležitejším programom SPOLU. „Predkladáme na verejnú diskusiu pracovný návrh, ako by mal program Rekonštrukcie štátu vyzerať. Naším cieľom je vybudovať verejnú podporu a získať silu Rekonštrukciu uskutočniť,“ dodal Beblavý.

Strana pripravila 66 opatrení. Už na májovú schôdzu parlamentu predložili poslanci strany, ktorí v NR SR vystupujú ako nezaradení, balík piatich návrhov zákonov. Ide o návrhy, ktoré sa týkajú ochrany médií a podpory investigatívnej žurnalistiky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef MihálMiroslav Beblavý
Firmy a inštitúcie SPOLU – občianska demokracia