Strana SPOLU podporuje Mistríka ako kandidáta na prezidenta, podľa nich má šancu vyhrať

SPOLU, Beblavý
Zľava: Expert na zahraničnú politiku Vladimír Bilčík, expertka pre rodinnú politiku Simona Petrík, predseda strany Miroslav Beblavý, expertka na dane, odvody a podnikateľské prostredie Jaroslava Lukačovičová a podpredseda strany Jozef Mihál počas tlačovej besedy na tému: Prezidentský kandidát SPOLU. Bratislava, 18. jún 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) – Mimoparlamentná strana SPOLU bude v prezidentských voľbách podporovať kandidáta na post hlavy štátu vedca Roberta Mistríka. Na pondelkovej tlačovej besede o tom informoval líder strany, nezaradený poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý.

Ako povedal, súťaž o to, kto má byť prezidentom SR, sa na Slovensku mení na predkolo parlamentných volieb. Podľa neho všetky parlamentné aj väčšie mimoparlamentné strany buď ohlásili, alebo plánujú ohlásiť svojho prezidentského kandidáta.

„Ich cieľom nie je vyhrať, cieľom je zúčastniť sa a získať marketingovú výhodu parlamentných volieb,“ povedal.

„Myslíme si, že je to hazard s dôverou občanov aj s najvyšším úradom v tomto štáte. Je to hazard v tom, že ak sa rozbijú hlasy, existuje pravdepodobnosť, že si v druhom kole budeme vyberať z dvoch ziel,“ dodal. Robert Mistrík oznámil svoju kandidatúru na prezidenta 15. mája.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav BeblavýRobert Mistrík
Firmy a inštitúcie SPOLU – občianska demokracia