Stranu 99% povedie do volieb manažérka, advokát a exnovinár

Subjekt_99
Foto: Webnoviny

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Stranu 99 percent – občiansky hlas povedie do marcových parlamentných volieb trojica Alena Dušatková, Pavol Pavlík a Peter Vačok. Dušatková je manažérka, Pavlík je bývalý novinár, ktorý pôsobil v Slovenskom rozhlase, rádiu Twist a televízii Markíza.

Vačok kedysi vyšetroval únos Michala Kováča mladšieho, neskôr z polície odišiel a dnes je advokát. Štvorkou na kandidátke je podnikateľ Ivan Weiss a päťkou choreograf Mário Radačovský.

V piatok občianski aktivisti Eduard Chmelár a Juraj Mesík oznámili, že sa v marcových parlamentných voľbách nebudú uchádzať o voličské hlasy na kandidačnej listine strany 99 percent – občiansky hlas.

Agentúru SITA o tom informoval Eduard Chmelár. Dôvodom boli výrazne rozdielne názory na základné programové otázky a personálne obsadenie kandidačnej listiny.

Doterajšia občianska iniciatíva 99 percent sa zmenila na politickú stranu s názvom 99 % – občiansky hlas a skratkou 99 % v utorok 6. decembra, keď ju ministerstvo vnútra zaregistrovalo. K spolufinancovaniu 99 percent sa priznal podnikateľ Ivan Weiss, ktorý stál v minulých voľbách aj za mimoparlamentnou Stranou demokratickej ľavice (SDĽ).

https://www.youtube.com/watch?v=32cLWkF2P2o

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard ChmelárIvan Weiss