Stratený Boeing: Šéf vzdušných síl poprel nájdenie lietadla

Lietadlo boeing malajzia
Po stratenom lietadle bezvýsledne pátrajú už piaty deň. Foto: SITA/AP

KUALA LUMPUR 12. marca (WEBNOVINY) – Šéf malajzijských vzdušných síl poprel vyjadrenia pripisované jemu, že zmiznuté lietadlo pomocou radaru objavili v Melackom prielive, asi 500 kilometrov od jeho plánovanej trasy.

Nepravdivé informácie

Rodzali Daud povedal, že takéto správy miestnych médií sú nepravdivé. Pripustil však, že sa mohlo lietadlo obrátiť späť.

Boeing s 239 osobami na palube zmizol ešte v sobotu počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Odvtedy sa ho nedarí nájsť. Melacký prieliv leží v Juhočínskom mori medzi Malajzijským polostrovom a ostrovom Sumatra.

Malajzia požiadala Indiu o pomoc pri pátraní. Pátrací tím chce tak rozšíriť pátranie do oblasti Andamanského mora. Ministerstvo pre vonkajšie záležitosti uviedlo, že malajzijské úrady „kontaktovali svojich indických partnerov a požiadali ich o pomoc pri pátraní neďaleko Amdamského mora„.

Pátrajú už päť dní

Obe strany ešte o možnostiach a rozsahu pomoci rokujú.

Pátranie po lietadle pokračuje v stredu už piatym dňom, napriek vysokému nasadeniu sa však stále nepodarilo nájsť žiadne konkrétne stopy po havárii. Stroj zmizol z obrazoviek v sobotu nadránom malajzijského času, keď sa mal nachádzať nad Thajským zálivom.

Obrazom: V Ázii sa stratilo lietadlo, ľudia sa boja o najbližších

Po troskách pátrajú desiatky lietadiel a lodí z viacerých krajín, zatiaľ čo sa v médiách objavujú rôzne špekulácie vrátane možnosti teroristického útoku. Interpol totiž v nedeľu potvrdil, že dvaja cestujúci použili ukradnuté pasy. Malajzijská polícia už zistila, že jeden z nich patril 19-ročnému Iráncovi, ktorý chcel v Nemecku požiadať o azyl. Nepredpokladá, že by mal väzby na teroristov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom