Stratil morálne právo rozhodovať o budúcich ústavných sudcoch, obula sa strana Smer-SD do Kisku

Smer SD, Andrej Kiska
Slovenský prezident Andrej Kiska.

BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska stratil morálne právo rozhodovať o budúcich ústavných sudcoch.

Ignorácia záverov Benátskej komisie

V minulosti pri ich výbere flagrantne porušil ústavu a ignoroval pritom aj závery medzinárodne rešpektovanej autority, akou je Benátska komisia.

Uvádza sa to v stanovisku strany Smer-SD na slová prezidenta, že poslanci Národnej rady SR a kompetentné inštitúcie majú dostatok času na zvolenie vhodných kandidátov na posty ústavných sudcov.

Smeráci pripomínajú Kiskove kauzy

V stanovisku Smeru-SD sa ďalej píše, že Kiska nesie plnú zodpovednosť za krízu na ústavnom súde, ktorá traumatizovala spoločnosť.

„Podľa Andreja Kisku musia ísť na ústavný súd kvalitní a čestní ľudia. On je ale tým posledným, ktorý by mal používať slovo čestnosť, keďže súd potvrdil, že s pomocou pozemkovej mafie neoprávnene obral o pozemok obyčajného človeka. Diskvalifikujú ho aj daňové a volebné podvody, z ktorých ho usvedčili daňové úrady a trestné orgány,“ píše sa v stanovisku Smeru-SD, ktoré agentúre SITA poskytol vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska
Firmy a inštitúcie SMER-SDÚstavný súd SR