Štrbová s Dubovcovou v Moskve zvládli napínavý tajbrejk, ale v osemfinále podľahli Američankám

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová
  • aktualizované 16. augusta 16:47

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou skončili na „štvorhviezdičkovom“ turnaji v Moskve v osemfinálovej fáze. V súboji o postup medzi elitné okteto nestačili na šiesty nasadený americký pár Kelly Claesová, Sarah Sponcilová.

Favoritky stretnutia vyhrali 2:0 na sety (16, 9) a naďalej živia šancu na medailové umiestnenie z prestížneho podujatia World Tour. Naopak, Slovenky skončili na konečnom deviatom mieste.

Američanky si udržali výrazný rozdiel

V úvodnom dejstve sa zverenky Lenky Háječkovej dlho držali so svojimi súperkami. Po technickom oddychovom čase však Američanky odskočili na výrazný rozdiel (18:12), ktorý bez problémov udržali. Slovenky síce ešte drobne zmenšili svoje manko, ale napriek tomu prvý set prehrali 16:21.

Na začiatku druhého setu sa Štrbová s Dubovcovou trápili v útoku a za nepriaznivého stavu 3:7 si zobrali oddychový čas. Ten im ale vôbec nepomohol.

Náskok Američaniek sa postupne prehlboval, pričom skvelý výkon predvádzala najmä blokárka Claesová. Slovenské reprezentantky nedokázali reagovať na veľmi dobrú hru hráčok spoza „veľkej mláky“ a druhý set prehrali jednoznačne 9:21.

Otočili nepriaznivé skóre

V piatkovom zápase 1. kola play-off zdolali slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou osemnáste nasadené čínske duo Sin-i Sia, Fan Wang 2:1 na sety (20, -14, 14). Zverenky trénerky Lenky Háječkovej uspeli v napínavom tajbrejku tretieho setu, keď otočili nepriaznivé skóre.

Osemfinálový duel odohrajú Slovenky o 15.40 h SELČ proti americkým šestkám „pavúka“ Kelly Claesovej a Sarah Sponcilovej.

Slovenská dvojica v úvodnom sete dlho doháňala náskok súperiek. Zo stavu 12:16 sa však dotiahla na 18:18 a záverečnou trojbodovou šnúrou otočila skóre z 19:20 na 22:20. Číňanky pokračovali v presnej hre aj v druhom dejstve a tentoraz nedopustili obrat.

Nazbierali štyri body v rade

Približne v jeho polovici odskočili na rozdiel piatich bodov a Štrbová s Dubovcovou na tento vývoj nedokázali reagovať. Slovenky prehrali druhý set 14:21, ale lepšie sa skoncentrovali na úvod tajbrejku a rýchlo sa ujali vedenia 5:1.

Čínske duo Sin-i Sia, Fan Wang však zmazalo manko a výrazne sa priblížilo k víťazstvu. Slovenský pár si za stavu 10:13 zobral oddychový čas, štyrmi bodmi v rade sa dostal do výhody a napokon triumfoval 16:14.

Turnaj World Tour v plážovom volejbale – Four stars

• Moskva (Rus.) – 1. kolo play-off – piatok:

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-12) – Sin-i Sia, Fan Wang (Čína-18) 2:1 (20, -14, 14)