Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. 10. 2009 16:20 Ostatné od SITASITA Diskusia

Stredné odborné školy môžu získať tisíce eur z EÚ

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) – Dokopy 20 miliónov eur z Európskeho sociálneho fondu môžu získať stredné odborné školy pre projekty na zvýšenie efektívnosti svojich školských vzdelávacích programov. Agentúra Ministerstva školstva SR pre štrukturálne fondy EÚ vyhlásila výzvu Tvorba a zvyšovanie efektívnosti školských vzdelávacích programov stredných odborných škôl v rámci operačného programu Vzdelávanie. Jedna škola môže dostať nenávratný finančný príspevok od 200- do 500-tisíc eur. Žiadosti možno predkladať do 18. januára 2010.

Výzva je určená pre celé územie Slovenskej republiky okrem Bratislavského kraja – pre stredné odborné školy (SOŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávnych krajov, krajských školských úradov alebo iných ústredných orgánov štátnej správy. Peniaze môžu žiadať aj cirkevné a súkromné SOŠ, samosprávny kraj a krajský školský úrad ako zriaďovatelia týchto škôl, vrátane špeciálnych SOŠ.

Podľa ministerstva školstva výzva nadväzuje na podporu reformy a rozvoja všeobecného a odborného vzdelávania. Aktivity projektov majú smerovať k tvorbe a implementácii školského vzdelávacieho programu ako aj k inovácii foriem a metodických postupov. Predkladateľ projektu môže pripraviť a tvoriť pedagogickú dokumentáciu a učebné texty, učebnice, pomôcky či príručky.

Rezort chce, aby v priamej nadväznosti na spomenuté aktivity dala výzva školám možnosť inovovať didaktické prostriedky. Tie však musia byť používané len na účely projektu. V aktivitách môžu figurovať oprávnené cieľové skupiny pedagogických zamestnancov a žiakov strednej odbornej školy, respektíve špeciálnej strednej odbornej školy.

Od 22. októbra pripravuje Agentúra Ministerstva školstva SR pre štrukturálne fondy EÚ pre záujemcov o informácie k tejto výzve aj semináre v Žiline (22. októbra), Košiciach (23. októbra) a Bratislave (26. októbra). Bude tam prezentovať podmienky výzvy, oprávnené a neoprávnené výdavky a vypĺňanie príslušných formulárov. Program s pozvánkou na informačné semináre ako aj podrobné informácie k aktuálnej výzve sú k dispozícii na internetovej stránke www.asfeu.sk.

Informoval o tom odbor masmediálnej politiky Ministerstva školstva SR.

SITA

K téme

Tour filmového festivalu EKOTOPFILM – ENVIROFILM 2019 mení Slovensko k lepšiemu Únia miest Slovenska bude združovať všetky krajské mestá, posledná sa pridala Žilina

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X