Stredopoliar ŠK Slovan Ibrahim Rabiu zaplatí pokutu za vylúčenie v prípravnom dueli

Slovnaft Cup (finále): ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Zľava: Ibrahim Rabiu z ŠK Slovan Bratislava a Peter Gál-Andrezly z MFK Ružomberok počas finálového zápasu Slovnaft Cupe. Trnava, 1. máj 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.

BRATISLAVA 23. júna (WebNoviny.sk) – Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potrestala hráča ŠK Slovan Bratislava Ibrahima Rabiua za vylúčenie v prípravnom stretnutí proti českému klubu Zbrojovka Brno (hralo sa 20. júna – výsledok z pohľadu „belasých“ 1:2, pozn.) disciplinárnou sankciou – finančnou pokutou vo výške 200 eur.

Prudko sotil spoluhráča do hrudníka

Dvadsaťsedemročný nigérijský stredopoliar Slovana dostal červenú kartu za prudké sotenie protihráča do oblasti hrudníka. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

DK SFZ oznámila klubom, že hráč, ktorého v záverečnom kole sezóny 2017/2018 napomenuli 5., 9. alebo 12. žltou kartou, môže do začiatku nastávajúceho ročníka za tieto napomenutia písomne požiadať o určenie pokuty, miesto pozastavenia výkonu športovej činnosti v novom súťažnom ročníku 2018/2019.

Sankcie sa prenášajú

V prípade, ak hráč zaplatí stanovenú pokutu, pozastavenie výkonu športu sa ruší a futbalista môže hrať v 1. kole nového súťažného ročníka. Finančné pokuty sú stanovené nasledovne: Fortuna liga – 150 eur, II. liga mužov – 100 eur, dorast – 30 eur.

Spomenutú možnosť o určenie pokuty využil Erik Daniel z MFK Ružomberok, zaplatil 150 eur a „disciplinárka“ krídelníkovi klubu spod Čebraťa uvoľnila pozastavenie výkonu športu.

Disciplnárna komisia Slovenského futbalového zväzu tiež oznámila a upozornila kluby, funkcionárov, hráčov a ostatných futbalových činovníkov, že disciplinárne sankcie, uložené v sezóne 2017/2018, sa prenášajú do začiatku nového súťažného ročníka 2018/2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DK SFZ Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzuŠK Slovan Bratislava