STREĽBA-SP: Praj prišiel v rozstrele o miestenku na OH 2012

Bez názvu
Filip Praj Foto: SITA/AP

PRAGERSKO 12. júla (WEBNOVINY) – Medzi slovenských držiteľov olympijských miesteniek v športovej streľbe do Londýna takmer pribudol Filip Praj. Mladý člen SŠŠR MV SR sa mohol stať po trapistke Zuzane Štefečekovej, skeetarke Danke Bartekovej, puškároch Jozefovi Göncim, Daniele Peškovej a pištoliaroch Jurajovi Tužinskom, Pavlovi Koppovi siedmym Slovákom so zabezpečenou účasťou na budúcoročných OH (rovnaký počet štartoval aj na OH 2008 v Pekingu, pozn.).

Praj obsadil v utorkovej súťaži v dvojitom trape mužov na pretekoch Svetového pohára v streľbe z brokových zbraní v slovinskom Pragersku pri Maribore 7. miesto. Ešte len 16-ročný brokár predviedol v kvalifikácii kvalitný výkon 144 terčov (49-48-47), vďaka ktorému sa v konkurencii 57 strelcov delil o 6. priečku s Talianom Danielem Di Spignom. Dodatočný k. o. rozstrel o účasť v šesťčlennom finále, ktorý bol vzhľadom na to, že spomedzi istého kvinteta finalistov mali už štyria olympijské miestenky, zároveň aj súbojom o druhé udeľované účastnícke miesto do Londýna (prvú miestenku si priamym postupom do finále v utorok zaistil Maďar Richárd Bognár, pozn.). Zverenec trénerky a svojej mamy v jednej osobe Vanessy Prajovej v ňom ťahal so skúsenejším súperom za kratší koniec, prehral ho 3:4, čím prišiel o šancu získať v Pragersku medailové umiestnenie a „uletela“ mu aj spomenutá miestenka.

„Určite tam bolo z Filipovej strany sklamanie, ale nič sa nedeje, má ešte čas, veď športovú kariéru má pred sebou. O londýnsku olympiádu bude mať ešte šancu zabojovať na ME a MS. Keby mu to teraz aj nevyšlo, v ďalších rokoch bude mať tiež určite príležitosť,“ uviedla pre agentúru SITA Vanessa Prajová, ktorá na margo vystúpenia talentovaného trnavského rodáka poznamenala: „S jeho výkonom som nadmieru spokojná. Strieľal vyrovnane. V rozstrele, pred ktorým vedel, čo je v hre, jednoznačne rozhodli skúsenosti. Filip sa v ňom na takomto významnom podujatí ocitol prvýkrát, Di Spigno má toho za sebou nepomerne viac, čo bolo dnes aj vidieť. Škoda, keby to môjmu synovi vyšlo, bola by to senzácia. To, že sa v 16 rokoch dostal do svetovej mužskej špičky, však nepotrebuje žiadny iný komentár.“

Bronzový juniorský medailista z minuloročných MS v nemeckom Mníchove Praj si doterajšie najlepšie umiestnenie v seriáli SP, ktorým bolo z vlaňajška 20. miesto z anglického Dorsetu, vylepšil o trinásť priečok.

Výsledky – utorok:

dvojitý trap

muži (konečné poradie): 1. Peter Robert Russell Wilson (V. Brit.) 195 bodov (146+49), 2. Hu Bin-juan (Čína) 194 (146+48) – k.o. rozstrel 2, 3. Rondžan Sodhi (India) 194 (145+49) – k.o. rozstrel 1, 4. Joshua Richmond (USA) 192 (145+47), 5. Daniele Di Spigno (Tal.) 191 (144/k.o. rozstrel 4/+47), 6. Richárd Bognár (Maď.) 191 (145+46), 7. Filip Praj (SR) 144 – k.o. rozstrel 3.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom