Streľbu v nemeckých baroch neprežilo deväť ľudí, údajný páchateľ bol zrejme pravicový extrémista (video)

polícia
Foto: ilustračné, Getty Images.
  • aktualizované 20. februára, 12:27

Štyridsaťtriročný muž, ktorý v stredu večer zastrelil v nemeckom meste Hanau deväť ľudí, bol zrejme krajne pravicový extrémista. Vo štvrtok o tom informovala prokuratúra. Páchateľ najprv zaútočil o 22:00 miestneho času v takzvanom shisha bare, kde zabil niekoľko ľudí. Potom odišiel približne 2,5 kilometra na západ, kde opäť vraždil.

Našli telo jeho matky

Svedkovia a záznamy z bezpečnostných kamier naviedli políciu do jeho domu, kde našli okrem mŕtveho zločinca aj telo jeho 72-ročnej matky. Obaja mali fatálne strelné zranenia, pričom pri podozrivom našli aj zbraň.

Dom stojí neďaleko druhého miesta činu. Informoval o tom minister vnútra Hesenska Peter Beuth s tým, že jedna osoba utrpela vážne zranenia a niekoľko ďalších menej vážne.

Úrady v súčasnosti preverujú webstránku, ktorú údajne spravoval útočník. „Doterajšie vyšetrovanie webstránky podozrivého naznačuje, že mal xenofóbny motív,“ objasnil minister a dodal, že prokuratúra vyšetruje prípad ako domáci terorizmus.

Medzi obeťami sú Turci

Podľa niektorých informácií sú medzi obeťami Turci. Turecký minister zahraničia uviedol, že ich konzulát vo Frankfurte a veľvyslanectvo v Berlíne sa snažia zistiť viac informácií o útokoch.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová zrušila dnešnú návštevu univerzity v Halle a podľa jej hovorcu sa chce sústrediť na prípad z Hanau. Mesto sa nachádza približne 20 kilometrov východne od Frankfurtu a žije v ňom zhruba stotisíc obyvateľov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom