Strelec zlatého gólu Bondra chce upratať slovenský hokej

Peter Bondra
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) – Strelec zlatého gólu z finále majstrovstiev sveta 2002 v Göteborgu Peter Bondra je pripravený zapojiť sa do procesu upratovania slovenského hokeja, ktorý incioval ďalší člen kádra majstrov sveta Richard Lintner.

Bondra sa pred pár týždňami stretol s Lintnerom i Miroslavom Šatanom a hovorili o prípadných návrhoch na zmeny v slovenskom hokeji. Volebný kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja sa uskutoční v druhej polovici júna.

„Som na to pripravený. Chcel by som pomôcť svojimi skúsenosťami, radami, aby slovenský hokej nabral správny smer a prinášal fanúšikom viac radosti,“ odpovedal Bondra v rozhovore pre denník Sme na otázku, či sa zapojí do procesu zmien.

Rodák z ukrajinského Lucku v súčasnosti pracuje v štruktúrach Capitals. V klube je legenda, v poslednom čase sa však prizerá, ako ho oberá Alexander Ovečkin o rekordy. V utorok vyrovnal Rus strelecké maximum Capitals, ktoré so 472 gólmi držal práve Bondra.

„Pre mňa je to kompliment, keď ma porovnávajú s takým skvelým hokejistom, ako je on. Ale možnože mi zostal rekord v počte gólov v oslabení, dal som ich 32, keďže Ovečkin v oslabeniach nenastupuje na ľad,“ doplnil pre Sme Bondra.

Video: Zlatý gól Petra Bondru

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander OvečkinMiroslav ŠatanPeter BondraRichard Lintner