Strelkyňa Vadovičová získala zlato na majstrovstvách Európy

Veronika Vadovičová
Slovenská zdravotne postihnutá športová strelkyňa Veronika Vadovičová si na XIV. paralympijských hrách v Londýne vybojovala v ľubovoľnej malokalibrovke 3x20 bronzovú medailu. Foto: SITA/Roman Benický/SPV

ALICANTE 24. októbra (WEBNOVINY) – Veľmi úspešná je Veronika Vadovičová na majstrovstvách Európy v streľbe zdravotne znevýhodnených športovcov v španielskom Alicante.

Tridsaťročná rodáčka z Trnavy pridala do svojej zbierky druhé individuálne a celkovo tretie zlato z tohtoročných ME, keď triumfovala v disciplíny športová puška 2x 20.

Olympijská šampiónka z Pekingu 2008 nechala za sebou Britky Baldwinovú a Butlerovú. Až štvrtá skončila Nemka Hiltropová, ktorá pripravila Slovenku tesne o zlato v disciplíne R3. Slovensko má v Alicante zatiaľ medailovú bilanciu 3 zlaté a 1 striebro.

Dve zlaté a jednu striebornú medailu získala Vadovičová, tretie zlato pridalo družstvo v disciplíne R3 v zložení Veronika Vadovičová – Radoslav Malenovský – Jozef Široký. V Alicante súťaží 350 strelcov z 35 krajín a je to najväčšie paralympijské podujatie od PH 2012 v Londýne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Vadovičová