Stretnutie Trump-Putin sprevádzajú veľké očakávania, Lavrov dúfa v zhodu názorov

Donald Trump, Sergej Lavrov
Americký prezident Donald Trump a ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: archívne, SITA/AP

WASHINGTON 30. júna (WebNoviny.sk) – Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov dúfa, že na budúcotýždňových rokovaniach prezidentov Ruska a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Hamburgu „preváži pragmatizmus“. Moskva má podľa Lavrova v súvislosti s týmto rokovaním „optimistické očakávania“.

„Súdiac podľa telefonických rozhovorov, obe strany majú záujem na tom, aby sme prekonali abnormalitu, ktorá v našich vzťahoch dominuje,“ vyhlásil v piatok šéf ruskej diplomacie. Ako dodal, je podľa neho pre obe strany „vhodnejšie brániť svoje národné záujmy vo vzájomnej zhode, ako každý osamote“.

Rokovanie medzi americkým prezidentom Trumpom a šéfom Kremľa Putinom sa uskutoční na summite krajín G20, ktorý sa bude konať 7. a 8. júla v Hamburgu. O stretnutí už vo štvrtok informoval poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Herbert Raymond McMaster.

Na otázku, či sa prezidenti budú v Hamburgu venovať aj otázke údajného zasahovania Ruska do americkej predvolebnej kampane, McMaster uviedol, že témy rokovania ešte neboli určené. „Náš vzťah s Ruskom nie je iný ako vzťah s akoukoľvek inou krajinou,“ dodal Trumpov poradca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpSergej LavrovVladimir Putin