Strom neuniesol ťarchu snehu, zrútil sa na malého chlapčeka

Sneh
Foto: Thinkstock

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Pod ťarchou nového napadaného snehu spadol v bratislavskej Karlovej Vsi v blízkosti miestneho úradu strom na 7-ročného chlapca. Pre agentúru SITA to povedal prednosta Karlovej Vsi Ján Hrčka.

Chlapca museli okamžite resuscitovať

Prednosta zároveň upozorňuje, že deti by si mali dávať najmä pri stromoch pozor, keďže môžu byť nestabilné. Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, ešte pred príchodom hasičov dieťa spod stromu vytiahli a privolaní hasiči začali s jeho okamžitou resuscitáciou.

Chlapec bol vo vážnom stave, mal viacnásobné poranenia a previezli ho do Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch, informoval hovorca záchranárov Boris Chmel. Bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff dodal, že prípad sa stal v areáli materskej a základnej školy na Perneckej ulici.

Situácia na cestách je kalamitná

Sneh zapríčinil v Karlovej Vsi problémy aj na cestách. Viaceré cesty v mestskej časti sú podľa prednostu pre sneženie v zlom stave. Vedúci referátu dopravy a cestného hospodárstva v Karlovej Vsi Martin Patoprstý informoval, že situáciu na cestách vyhodnotili ako kalamitnú a priebežne uzatvárajú komunikácie v správe mestskej časti na Dlhých dieloch.

Zároveň je pohotovosť zimnej údržby sústredená do lokalít Nad Lúčkami, Ferdiša Kostku, Beniakova, Ľudovíta Fullu, Pribišova a Tománkova, ktoré sa podľa verejnej vyhlášky majú udržiavať ako komunikácie prvého sledu trvale zjazdné a schodné.

Hrčka tiež dodal, že zimnú údržbu v Karlovej Vsi rieši dodávateľská spoločnosť Raki, ktorá zároveň zabezpečuje aj údržbu mestských ciest. Podľa Hrčku pravdepodobne uprednostňujú hlavné ťahy namiesto ciest tretej a štvrtej triedy v mestskej časti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom