Barbora Strýcová, Wimbledon
1
Česká tenistka Barbora Strýcová počas štvrťfinálového zápasu na Wimbledone, v ktorom zdolala Britku Johannu Kontovú 7:6 (5), 6:1. Londýn, 9. júl 2019. Foto: SITA/AP.

Po vyradení svetovej jednotky Ashley Bartyovej z Austrálie sa Američanke Alison Riskeovej na treťom grandslamovom turnaji roka Wimbledone nepodarilo zaskočiť ďalšiu favoritku a s jedenástou nasadenou krajankou Serenou Williamsovou po dvoch hodinách a troch minútach prehrala 4:6, 6:4, 3:6.

Serena si zahrá 12. wimbledonské semifinále

S. Williamsová postúpila už do svojho dvanásteho wimbledonského semifinále a stále živí nádej na ôsmu víťaznú singlovú trofej na treťom grandslame sezóny.

V prvých dvoch setoch sa z ich zisku vždy tešila hráčka, ktorá prehrávala 3:4, ale potom predviedla šnúru troch gemov. V rozhodujúcom dejstve sa tento scenár už nezopakoval, keďže Riskeová pri štvrtom brejkbale súperky v ôsmom geme spravila dvojchybu.

Tridsaťsedemročná Williamsová si za stavu 5:3 pri vlastnom podaní nenechala ujsť príležitosť rozhodnúť zápas, ktorý zakončila esom. V semifinále bude čeliť Češke Barbore Strýcovej, ktorá pri svojej premiére na centrálnom dvorci vyradila za 98 minút 7:6 (5), 6:1 domácu nádej Johannu Kontovú, ktorá nezopakuje semifinále spred dvoch rokov.

Kontová v druhom sete uhrala iba gem

Plzenská rodáčka opäť predviedla obrat. Tentoraz len v úvodnom sete, v ktorom pustila Britku do vedenia 3:0 a 4:1, ale potom vyrovnala na 4:4. O osude tajbrejku za mierne nepriaznivého stavu 4:5 rozhodla vo svoj prospech troma loptičkami za sebou.

Strýcová v druhom sete odskočila na 3:0, potom brejkla súperku aj druhýkrát (5:1) a pri svojom servise sa hneď pri prvej príležitosti tešila z postupu semifinále, čím prekonala svoje wimbledonské i grandslamové štvrťfinálové maximum z roku 2014.

„Je to šialené, stále tomu nemôžem uveriť, ale je to tu. Som extrémne šťastná. V úvode prvého setu som hrala dobre, ale súperka mi posielala tvrdé údery. Potom som začala hrať variabilnejšie, dostala som sa viac do hry a dokázala som vývoj otočiť. Bol to zrejme môj najlepší zápas vo Wimbledone. Teším sa na Serenu,“ uviedla v prvej reakcii 54. hráčka renkingu WTA, ktorá mala po najväčšom singlovom úspechu svojej kariéry pred sebou ešte vystúpenie vo štvorhre.

Wimbledon – dvojhra žien – štvrťfinále

• utorok

Serena Williamsová (USA-11) – Alison Riskeová (USA) 6:4, 4:6, 6:3

Barbora Strýcová (ČR) – Johanna Kontová (V. Brit.-19) 7:6 (5), 6:1

Jágr predpovedá Muchovej veľkú budúcnosť, raz bude svetovou jednotkou Serena Williamsová poškodila na Wimbledone tréningový kurt, musí zaplatiť pokutu

Sagan má pred majstrovstvami sveta silného vyzývateľa, Lucenko si po Arctic Race of Norway verí Kotleba mal podržať Ficovu vládu za to, že ich nezrušia, odkrýva Kočnerova Threema Foto: Motocyklista nezvládol zákrutu a vyletel z cesty, polícia hľadá svedkov nehody Minimálna mzda nedokáže pokryť každodenné potreby, odborári podporujú zvýšenie nad hranicu 600 eur