Studenič zoči-voči Georgievovi nezaváhal a strelil svoj prvý gól v NHL (video)

Marián Studenič, prvý gól v NHL
Marián Studenič (New Jersey Devils) sa teší zo svojho prvého gólu v NHL, ktorý strelil do siete New Yorku Rangers. Newark, 18. apríl 2021. Foto: SITA/AP.

Jedenásteho apríla zažil debut v NHL a o týždeň neskôr sa už dočkal aj prvého gólu. Z tretej tretiny súboja New Jersey DevilsNew York Rangers (3:6) neuplynuli ani dve minúty, keď „našliapnutý“ Marián Studenič na útočnej modrej prevzal prihrávku od Michaila Maľceva.

Zoči-voči Alexandarovi Georgievovi nezaváhal a presne mierenou strelou ponad vyrážačku priebežne znížil na 2:3. Jeho švajčiarsky spoluhráč Nico Hischier neskôr aj vyrovnal na 3:3, ale skúsenejší tím Rangers v závere predsa len zvrátil víťazstvo na svoju stranu.

„Výnimočný moment. Nemôžem uveriť, že sa mi podarilo streliť gól v NHL. Je to splnený sen, zapamätám si to do konca života,“ komentoval Studenič gólový debut v NHL na webe svojho klubu.

Studenič bol treťou hviezdou zápasu

Studenič celkovo odohral 12:18 min a ku gólu pridal aj tri strely na bránku, plusový bod a štyri trestné minúty. Za to všetko si vyslúžil honor tretia hviezda zápasu.

Studenič sa stal šiestym Slovákov v aktuálnej sezóne NHL, ktorému sa podarilo skórovať. Tomáš Tatar má na konte 10 gólov, Erik Černák a Richard Pánik po tri, Zdeno Chára a Andrej Sekera po dva góly. Dvadsaťdvaročný Studenič sa gólovej premiéry v slávnej profilige dočkal vo svojom štvrtom zápase vo veku 22 rokov.

„V útoku sme tvrdo pracovali. Snažili sme sa dobre korčuľovať, tlačiť sa do bránky, byť rýchlejší. A ako padol môj gól? Nadobudol som rýchlosť a sledoval puk od Maľceva. Potom som už len zatvoril oči a vystrelil na bránku. Svoje pocity ani neviem opísať. Nikdy som predtým neprežíval čosi podobné,“ odpovedal rodený Skaličan na otázky amerických médií.

„Diablom“ sa dlhodobo nedarí

Napriek tomu, že mladý slovenský krídelník prežíva šťastné okamihy, jeho tímu sa dlhodobo nedarí. Devils prehrali šiesty zápas za sebou, z toho štyri s rovnakým súperom – NY Rangers. V tabuľke Východnej konferencie NHL im patrí predposledná siedma priečka prakticky bez nároku na postup do play-off.

„Máme mladý tím, ktorý sa ešte len učí, ako byť úspešný proti silným tímom. V zápasoch dostávame rýchle góly a potom už len dobiehame náskok súpera. Ak chceme víťaziť, musíme si postrážiť začiatky zápasov a sami byť produktívnejší,“ skonštatoval Studenič. „Siahali sme proti Rangers po obrate v zápase, ale na konci nám vzalo energiu veľa trestov našich hráčov,“ doplnil Studeniča tréner „diablov“ Lindy Ruff.

Jeho slová o nedostatku skúseností mladého tímu potvrdzuje aj fakt, že útočník Nolan Foote sa v nedeľu stal už šiestym hráčom Devils, ktorý si v tejto sezóne odkrútil premiéru v profilige. Okrem neho a Studeniča sú ďalší štyria Michail Maľcev, Ty Smith, Jegor Šarangovič a Tyce Thompson. Syn slávneho Adama Foota, dvojnásobného držiteľa Stanley Cupu s Coloradom, si vo svojej premiére pripísal asistenciu pri góle Hischiera.