Študent Harvardu nahlásil bombu, aby sa vyhol skúške

Harvard swat
Pre falošný poplach na Harvarde zasahovala aj špeciálna jednotka SWAT. Foto: SITA/AP

NEW YORK 18. decembra (WEBNOVINY) – Študent prestížnej americkej Harvardovej univerzity čelí obvineniu z falošného bombového poplachu, na základe ktorého mu hrozí päť rokov za mrežami. Potvrdila to v stredu bostonská prokuratúra.

Mladý muž totiž v pondelok poslal predstaviteľom školy anonymný email, v ktorom varoval pred umiestnením výbušnín v štyroch budovách patriacich renomovanej univerzite. Spravil tak v snahe vyhnúť sa raňajšej záverečnej skúške, ktorá sa mala začať pol hodinu pred príchodom jeho korešpondencie.

Dvadsaťročný Eldo Kim sa nakoniec k svojmu činu priznal. Za mrhanie času desiatok agentov FBI a záchranárov a vynútenú evakuáciu budov mu okrem pobytu za mrežami hrozí aj 250-tisícová pokuta.

Harvardova univerzita

Harvardova univerzita patrí medzi najrenomovanejšie vysoké školy na svete a pravidelne sa umiestňuje na popredných rebríčkoch hodnotenia kvality. Za štúdium si však študenti musia dobre zaplatiť a ročné poplatky sa pohybujú v desiatkach tisícov dolárov.

Medzi absolventov súkromnej inštitúcie neďaleko massachusettskej metropoly Boston patrí okrem iných aj viacero prezidentov USA vrátane Theodora Roosevelta, Franklina Roosevelta, Johna F. Kennedyho, Georgea W. Busha a Baracka Obamu. Študoval tu aj známy magnát Bill Gates, súčasný generálny tajomník OSN Pan Ki-mun či izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Medzi absolventmi nechýbajú ani herci Matt Damon či Tommy Lee Jones ani zakladateľ internetovej sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benjamin NetanjahuBill GatesMatt DamonPan Ki-munTommy Lee Jones