Študent sa inšpiroval Forrestom Gumpom, pustil sa do výzvy

Študent sa inšpiroval Forrestom Gumpom, pustil sa do výzvy
Foto: www.odditycentral.com

SAN FRANCISCO 26. mája (WEBNOVINY) – Americký študent Barclay Oudersluys sa pustil do unikátnej stodňovej výzvy, ku ktorej ho inšpiroval legendárny filmový hrdina Forrest Gump. Mladík sa začiatkom mája rozbehol po rovnakej trase, po ktorej schuti bežal aj obľúbený hrdina stvárnený Tomom Hanksom. V priebehu sto dní tak chce prebehnúť z južného pobrežia Kalifornie až do Maine a prekonať tak vzdialenosť vyše 5000 km.

Študent sa inšpiroval Forrestom Gumpom, pustil sa do výzvy
Foto: www.odditycentral.com

„Forrest Gump je môj obľúbený film. Vyhľadal som si preto dve miesta, kam bežal a podľa toho si určil trasu,“ uviedol študent o Projekte Gump, ktorý ho zavedie z Kalifornie cez Nevadu, Arizonu, Nové Mexiko, Colorado, Kansas, Missouri, Illinois, Indianu, Ohio, Pennsylvaniu, New York, Vermont, New Hampshire až do Maine. Zvolená trať má 5150 kilometrov, študent ju chce zvládnuť za sto dní.

Američan plánuje každý deň zabehnúť vyše 50 km. Nejde pritom o prvé dobrodružstvo tohto druhu. V prvom ročníku prešiel na bicykli z Michiganu až do Severnej Karolíny – rovných 1126 km.

„Rodina plánovala navštíviť moju starú mamu. Keď som sa otca pýtal, ako tam pôjdeme, zo žartu mi povedal, že môžem ísť aj na bicykli. A tak som išiel,“ spomína Oudersluys. Cyklojazdu zvládol za necelý týždeň. Išiel pritom úplne sám, odpočíval zväčša v moteloch pri cestách. Študent prezradil, že na ceste stretol veľa zaujímavých ľudí a to ho inšpirovalo, aby sa začal venovať aj behu. Krátko na to si už mladík vyskúšal maratón, triatlon, ultramaratón aj terénne prekážkové preteky Iron Man a Spartan Race.

Projektom Gump chce študent pomôcť aj charitatívnej organizácii Hall Steps Foundation, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť sociálne slabým vrstvám. Ak všetko pôjde podľa plánov, Američan by severné pobrežie Mainu mal dosiahnuť 16. augusta. Po desiatich dňoch oddychu plánuje opäť pokračovať v štúdiu práva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom