Študent vyvinul revolučný budík, hravo vás dostane z postele

Budík
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

PARÍŽ 29. mája (WEBNOVINY) – Mladý študent z Francúzska vyvinul unikátny budík, ktorý uľahčí vstávanie aj tým najväčším spáčom. Dokáže ich totiž budiť vôňou čerstvých croissantov, kávy, pokosenej trávy, kvetov aj peňazí.

Voňavé prebúdzanie

Študent vyvinul revolučný budík, hravo vás dostane z postele
Foto: Kickstarter/SensorWake

Guillaume Rolland, 18-ročný študent strojníctva, prvý prototyp aromatického budíka vyvinul ešte minulý rok. Na prestížnej súťaži Google Science Fair sa vtedy umiestnil na 15. mieste, jeho budík však nezostal len v teoretickej rovine. Študent sa krátko na to spojil s tímom technikov a po roku práce premenil ideu na realitu. Výsledkom je SensorWake – budík, ktorý vás zobudí vašou obľúbenou vôňou.

Ako to funguje?

Do budíka stačí vložiť kapsule s vôňou, ktorá sa vo zvlolený čas uvoľní. Študent sľubuje, že užívateľ sa následne prebudí do dvoch minút. Dokazujú to aj testy, v ktorých sa 99 percent dobrovoľníkov bez problémov zobudilo v spomínanom čase. Budík však má aj poistku pre zarytých spáčov – tri minúty po uvoľnení vône zaznie aj klasický zvukový signál, ktorý sa dá manuálne vypnúť.

Čokoláda, tráva aj eben

Študent vyvinul revolučný budík, hravo vás dostane z postele
Foto: Kickstarter/SensorWake

Zobudiť vás pritom môže skutočne široká škála vôní – od espressa s croissantom, cez kvety a čerstvo pokosenú trávu, alebo vône jahôd a broskýň. V ponuke nechýbajú aromaterapeutické balíčky s vôňou čajovníka a čokolády, prípadne mäty a zázvoru. V limitovanej edícii je prístupná aj vôňa dolárov alebo ebenu. Vône neobsahujú rozpúšťadlá ani riedidlá, sú zdravotne nezávadné a bezpečné aj pre deti. Jedna kapsula vydrží na 60 použití, škála vôní by sa mala na základe podnetov zákazníkov rozširovať.

Tím momentálne hľadá podporu prostredníctvom crowdfundingového portálu Kickstarter. Požadovanú sumu 50-tisíc však len pár dní po zverejnení ponuky prekročil o tisícky eur. Budíky by sa k prvým záujemcom mali dostať už v novembri tohto roka.

https://www.youtube.com/watch?v=lblN2TMUk1g

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom