Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Studenti, erasmus, staz, studium
Foto: SITA/AP
6. januára 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Študenti aj pracovníci s mládežou sa môžu uchádzať o grant

BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) – Študenti, školskí zamestnanci, žiaci a zamestnanci odborného vzdelávania a prípravy, pracovníci vo vzdelávaní dospelých aj pracovníci s mládežou môžu získať na svoje nadnárodné vzdelávanie a aktivity týkajúce sa podpory práce s mládežou grant.

Svoj návrh na projekt v rámci programu Európskej únie Erasmus+ musia predložiť do jedného z predkladacích termínov, ktoré budú 4. februára, 30. apríla a 1. októbra. Informovala o tom Martina Slušná z komunikačného odboru ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu s tým, že na Slovensku program zastrešujú organizácie Iuventa a Saaic.

Program Erasmus+ ponúka napríklad možnosť absolvovať dobrovoľnícku službu v krajinách EÚ a partnerských krajinách, počas ktorej dobrovoľník cez neformálne vzdelávanie získa zručnosti a vedomosti zamerané na svoj osobnostný rozvoj aj profesionálny základ do budúceho povolania. Pracovníkom s mládežou program ponúka možnosť výmeny skúseností a pracovných prístupov pri práci s mládežou.

Zástupcovia organizácií Iuventa a Saaic budú informovať o možnostiach na podávanie návrhov projektov na rok 2015 v rámci programu Erasmus+ počas stretnutí v krajských mestách.

Odporúčané články

Študenti si zarobia viac, zvyšujú sa im odvodové úľavy Študentom schválili pôžičky, fond im vyčlenil menej peňazí

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...