Študenti v Číne podvádzať nebudú, úrady našli riešenie

Foto: Thinkstock

TOKIO 8. júna (WEBNOVINY) – Čína prišla s unikátnym riešením, ako bojovať proti podvodníkom na školských testoch – kontrolovať ich budú drony.

AR.Drone
Foto: Parrot

Študentov v krajine už čoskoro čaká najdôležitejšia skúška „gaokao“, ktorej výsledky podmieňujú prijatie na prestížne univerzity. Tlak na študentov je taký veľký, že v krajine sa pravidelne objavujú správy o samovraždách tínedžerov, ktorí skúšky nezvládli.

Vynaliezaví študenti si preto v poslednom období často uľahčujú skúšky využívaním dômyselných elektronických zariadení vrátane počúvania odpovedí cez slúchadlá či kamier zabudovaných v perách a okuliaroch. Otázky v testoch vďaka nim odosielajú pomocníkovi, ktorý im odpovede vyhľadáva v knihách či na internete a následne našepkáva správne riešenia.

Testov sa v krajine zúčastňuje až deväť miliónov študentov. Absolvujú ich zväčša v halách, postrážiť masu žiakov však nebýva jednoduché. Úrady v najľudnatejšej krajine sveta proti nim plánujú rázne zakročiť.

Škola v meste Luoyang tento rok na kontrolu prvýkrát použije bezpilotné lietadlá. Tie budú lietať nad hlavami študentov a posielať na tablety dozorcov informácie o podozrivom rádiovom signále. Ten dokážu drony rozoznať na vzdialenosť 500 metrov. Ak sa projekt osvedčí, v krátkej dobe ho preberú aj ďalšie školy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom