Študentom boli udelené podnikateľské ceny

Bez názvu
Foto: Študentská podnikateľská cena 2012

BRATISLAVA 31. októbra (WBN/PR) – Dňa 29.10.2012 sa v budove ústredia Slovenskej sporiteľne konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu Študentská podnikateľská cena 2012.

Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International – Slovakia. Cieľom projektu je podporovať študentov v tom aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Hlavnou úlohou projektu je ukázať širokej verejnosti , že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas VŠ a získavať nové vedomosti a zručnosti štúdiom na VŠ.

Pridaná hodnota je taktiež v určitom návode ako zvyšovať zamestnanosť absolventov VŠ v SR.

Zároveň títo absolventi resp. v súčasnosti študenti sú potencionálnymi zamestnávateľmi ďalších obyvateľov z rôznych regiónov Slovenska. Zaujímavé podnikateľské príbehy boli odmenené vecnými cenami.

Najlepší študenti-podnikatelia boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácii ako aj so zástupcami vyhlasovateľa projektu. Odborná porota na základe osobnej prezentácie svojej firmy vybrala reprezentanta Slovenska na svetové finále súťaže, ktoré sa uskutoční v novembri tohto roku v USA.

Projekt je súčasťou celosvetovej súťaže „Global Student Entrepreneur Awards“. Generálnym partnerom projektu bola Slovenská sporiteľňa,a.s.. Spoluorganizátorom projektu bolo Združenie mladých podnikateľov Slovenska.

Odborná komisia vybrala zo 42 prihlásených 5 finalistov súťaže a to:

1. Dávid Čačík – spoločnosť e-Drogeria.sk

2. Erik Čizmadia -spoločnosť Tokaj Zlatý Strapec

3. Zuzana Matejčíková -spoločnosť MaMaTo, s.r.o

4. Matúš Ondáš – spoločnosť Suntek,s.r.o.

5. Tomáš Vavro – spoločnosť – BMV MEDIA,s.r.o.

Udelenie hlavných cien:

* Cena JCI-Slovakia (najinovatívnejšie podnikateľské riešenie) – Tomáš Vavro so spoločnosťou BMV MEDIA,s.r.o.

* Cena ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR (najzaujímavejší podnikateľský nápad) – Matúš Ondáš so spoločnosťou Suntek,s.r.o.

* Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž Global Student Entrepreneur Awards sa stala Zuzana Matejčíková so spoločnosťou MaMaTo, s.r.o.

Bez názvu
Foto: Študentská podnikateľská cena 2012

O organizátorovi:

Junior Chamber International-Slovakia je mimovládna, nezisková organizácia , ktorá združuje mladých ľudí a to od študentov VŠ až po samostatných podnikateľov vo veku 18-40 rokov. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania a to už od študentov VŠ v SR, chuť stále sa vzdelávať, pracovať na sebe, a tak byť úspešnými či už ako mladí podnikatelia alebo mladí manažéri. Organizácia je od roku 2007 oficiálnou pobočkou jednej z najväčších organizácii pre mladých lídrov a podnikateľov na svete – Junior Chamber International so sídlom v USA a európskym centrom v Bruseli so zastúpením v 115 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom