Štúdio L+S pozýva na Festival českého divadla

L+s
Bratislavské Štúdio L+S už po osemnásty raz pripravilo Festival českého divadla, ktorý potrvá od 20. do 27. novembra 2011. Snímka z predstavenia s názvom Korespondence V+W v podaní Divadla Reduta z Brna. Bratislava, 6. november 2011. Foto: SITA/Forza, a.s.

BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY) – Bratislavské Štúdio L+S sa už po osemnásty raz pripravuje na Festival českého divadla. Tento rok potrvá od 20. do 27. novembra.

Návštevníci sa môžu tešiť na to najlepšie z českej divadelnej scény a hercov ako Jiří Lábus, Karel Heřmánek či Václav Postránecký, agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Forza Zuzana Čižmáriková.

Úvodný, nedeľný večer je vyhradený pražskému Divadlu Ungelt a jeho hre Fígl. V hlavnej úlohe s Václavom Postráneckým ponúkne príbeh bývalej hviezdy stand-up comedy, ktorá sa jedného dňa ocitá v zložitej súkromnej i profesijnej situácii. Muž je po mŕtvici pripútaný na invalidný vozík. Jeho manželka je pripravená na všetko, ale určite nie na to, že sa pri tejto príležitosti dozvie o mužovom pomere s jej sestrou.

L+s
Foto: SITA/Forza, a.s.

V pondelok 21. novembra predstaví české Studio Ypsilon inscenáciu Vratká prkna, ktorá je svojským pohľadom do zákulisia života hercov. Jednu z hlavných úloh hrá aj na Slovensku populárny, český herec Jiří Lábus. Tři muži na špatné adrese je zase názov hry, s ktorou na Slovensko pricestuje v stredu 23. novembra české Divadlo bez zábradlí. V talianskej komédii o troch mužoch, ktorí si spletú adresu, a v ktorej nie je normálne takmer nič, ale skoro všetko sa dá vysvetliť, uvidia návštevníci charizmatického Karla Heřmánka, Bohumila Klepla i Zdeňka Žáka. Nasledujúci, štvrtkový večer festivalového týždňa patrí hre Moje strašidlo, ktoré pre pražský Činoherní klub naštudoval slovenský divadelný režisér Martin Čičvák. V príbehu o láske až za hrob a o tom, že po smrti je niekedy s mužom lepšia dohoda, účinkujú Blanka Bohdanová a Stanislav Zindulka.

Čižmáriková upozornila, že počas Festivalu českého divadla dostanú diváci možnosť pozrieť si aj divadelnú hru, ktorá v roku 2001 získala Pulitzerovu cenu a stala sa predlohou úspešného filmu s Anthonym Hopkinsom a Gwyneth Paltrow v hlavných úlohách. V českom spracovaní inscenácie Důkaz sa bratislavskému publiku 26. novembra predstavia Veronika Kubařová, Oldřich Vízner, Martin Písařík, Stanislava Jachnická. Záverečný festivalový večer (27. november) bude v réžii Divadla Reduta z Brna a jeho predstavenia s názvom Korespondence V+W. Hra je silnou výpoveďou o živote dvoch mimoriadnych ľudí v neľahkom čase. Nejde však o žiadne inscenované čítanie listov, ale o dramatický príbeh. Pohnuté životné osudy Voskovca, Wericha a jeho ženy Zdeny videné súčasnou divadelnou poetikou, s originálnou réžiou a sugestívnymi hereckými výkonmi.

Táto inscenácia má veľký ohlas v Českej republike a zatiaľ sa ešte na Slovensku neuvádzala. Som veľmi rád, že sa s ňou budú môcť naši diváci zoznámiť,“ cituje tlačová správa riaditeľa divadla Štúdio L+S Milana Lasicu.

Počas festivalu bude v priestoroch Štúdia L+S aj výstava českého maliara, ilustrátora a grafického dizajnéra Jiřího Votrubu s názvom Globální portrét. Vstupenky na 18. ročník Festivalu českého divadla sú už v predaji. Viac o jeho programe možno nájsť na webstránke – http://www.studios.sk.

Agentúra SITA vydá k správe fotografie vo fotoservise.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gwyneth PaltrowJiří Lábus
Firmy a inštitúcie Štúdio L+S