Štúdio L+S pripravuje Staré dámy s Kamilou Magálovou a Zdenou Studenkovou

Staré dámy
Zľava: Herečky Zdena Studenková v úlohe Lillemor a Kamila Magálová ako Maggi v pripravovanej komédii Staré dámy, ktorú uvedie bratislavské Štúdio L+S v premiére 7. apríla. Hra štvorice nórskych autorov - Pala Mangora Kvammera, Torfinna Naga, Jona Arneho Saegrova a Pera Ingeho Torkelsena, ktorú dramaturgicky spracovala Mirka Čibenková, vzniká v réžii Juraja Nvotu. Bratislava, 27. marec 2018. Foto: Ctibor Bachratý

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Herecký koncert dvoch popredných slovenských herečiek – Kamily Magálovej a Zdeny Studenkovej avizuje bratislavské Štúdio L+S v pripravovanej novinke Staré dámy.

Komédiu uvedie vo svojom sídle na Námestí 1. mája 5 už začiatkom apríla. Ako agentúru SITA informovala PR manažérka spoločnosti Forza Zuzana Čižmáriková, premiéra je naplánovaná na 7. apríla a prvé reprízy sú na programe 11., 12. a 15. apríla vždy so začiatkom o 19:00.

Režisérom Juraj Nvota

„Komédia so slzami na krajíčku“ je hrou štvorice nórskych autorov – Pala Mangora Kvammera, Torfinna Naga, Jona Arneho Saegrova a Pera Ingeho Torkelsena, ktorú dramaturgicky spracovala Mirka Čibenková a vzniká v réžii Juraja Nvotu.

Staredamyofficial.jpg

„Na začiatku bol uvoľnený termín režiséra Juraja Nvotu a signál Kamily Magálovej a Zdeny Studenkovej, že by si u nás rady niečo zahrali. A to je niečo, čo sa len tak nepritrafí. Chvíľu sme hľadali ten správny text a dolaďovali termíny. Odvtedy ide všetko ako má, na svoje si prišiel aj umelecký maskér Juraj Steiner,“ cituje tlačová správa výkonného riaditeľa Štúdia L+S Pavla Danišoviča.

Príbeh dvoch žien s rôznymi osudmi

Hra Staré dámy, v ktorej na scéne diváci uvidia iba Kamilu Magálovú ako Maggi a Zdenu Studenkovú v úlohe Lillemor je príbehom dvoch žien s rôznymi osudmi, ktoré sa však na sklonku života stanú spolubývajúcimi v domove dôchodcov.

„Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, píše odvážnu milostnú poéziu a vyjadruje sa ako celebrita z lepšej spoločnosti, druhá celý život tvrdo manuálne pracovala, fajčí jednu od druhej a rozpráva ako jej zobák narástol. Obom ťahá na osemdesiat a hry osudu ich priviedli do domova pre seniorov,“ avizuje Štúdio L+S v anotácii k hre.

Na uvedení trpko-smiešneho príbehu o láske, priateľstve, odvahe a sile starnúť dôstojne a s noblesou sa podieľali aj Anna Fosse (preklad), Peter Čanecký (scéna a kostýmy) a tiež umelecký maskér Juraj Steiner. Viac informácií možno nájsť na webstránke divadla http://www.studios.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamila MagálováZdena Studenkova
Firmy a inštitúcie Štúdio L+S