Stümpel a Tománek dali hetriky, Košice roztrhali havranov

Hokejisti Popradu otočili duel, Žilinčania utrpeli debakel
Jozef Stumpel z HK Nitra (vpravo) a brankár Karol Križan z MsHK Žilina (vľavo) počas 30. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - MsHK Žilina. Nitra, 5. december 2014. Foto: SITA/Martin Havran

POPRAD 5. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom zápase 30. kola Tipsport extraligy 2014/2015 na domácom ľade nad hráčmi HKM Zvolen 2:1 po predĺžení. Popradčania prehrávali od 10. minúte, hostí poslal do vedenia Andrej Podkonický.

Obrazom: Hokejisti Popradu otočili duel, Žilinčania utrpeli debakel

V 24. minúte vyrovnal skóre Tomáš Sýkora, o výhre domáceho mužstva rozhodol po 24 sekundách predĺženia Štefan Fabian. Poprad má na svojom konte v prebiehajúcej sezóne extraligy 62 bodov, Zvolen získal dosiaľ 58 bodov.

HK Poprad – HKM Zvolen 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 24. T. Sýkora (Kroták), 61. Fabian (R. Suchý, Kroták) – 10. Podkonický (Michal Chovan, L. Jurík)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Bortňák (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šír, Mikula – Gajan, Smrek, 1278 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, D. Brejčák, Fabian, Malina, Kasík, Dinda, Gaborčík – T. Sýkora, Boltun, Hvila – Kroták, S. Takáč, Paločko – Matis, L. Paukovček, Marek Nagy – Štrauch, Mlynčár, Gápa

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík – Puliš, Brabenec, M. Sloboda – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Obdržálek – Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga

Hokejisti HK Nitra presvedčivo zvíťazili na domácom ľade nad hráčmi MsHK DOXXbet Žilina 7:1. Po vyrovnanej prvej tretine (1:1) Nitrania dominovali v zostávajúcich dvoch častiach hry a v každej z nich pridali do súperovej siete tri góly, pričom už neinkasovali. Najvýraznejšie sa do štatistík zapísali autori hetrikov Jozef Stümpel (3 góly + 1 asistencia) a Roman Tománek (3+2). Tri asistencie zaznamenal Nitran Lukáš Novák.

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Góly: 2. Stümpel (Lukáš Novák, J. Ručkay), 22. Stümpel (Tománek), 24. Bajtek (F. Kuzma, Michal Novák), 30. Tománek (Stümpel), 45. Tománek (Lukáš Novák), 48. Stümpel (Lukáš Novák, Tománek), 51. Tománek – 5. Drevenák (Drábek)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Stano – Stanzel, Tvrdoň, 2684 divákov

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Michal Novák, Mezei, Milo, Pavlíček, F. Kuzma – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – H. Ručkay, Marek Slovák, J. Ručkay – Pupák, J. Štefanka, Lelkeš – D. König, Bajtek, Piačka

Žilina: Križan (30. Cibuľa) – S. Hudec, Bajaník, Dresler, Niník, Krčula, Ďurkech, Bobček, J. Rožník – Valášek, Š. Novotný, Jabrocký – Drevenák, Drábek, M. Kokavec – J. Šimko, O. Rusnák, Kanko – A. Lipovský, Schroner, Kubiš

Darilo sa aj hokejistom HC Košice, ktorí nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany zvíťazili jednoznačne 7:1. Košičania položili základ svojho víťazstva už v prvej tretine, v ktorej skórovali trikrát a neinkasovali; postupne sa presadili Martin Štrbák, Richard Jenčík a Jiří Bicek.

V druhej časti hry pridali ďalšie presné zásahy domácich Peter Bartoš a Marek Bartánus, hostia odpovedali gólom Tomáša Klempu. V tretej tretine z pohľadu Košíc prikrášlili výsledok Jakub Suja a Bicek. Košice si výhrou udržali líderskú pozíciu v extralige pred Nitrou, Piešťanom patrí v tabuľkovom poradí súťaže siedme miesto.

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

Góly: 8. Štrbák (P. Bartoš), 13. Jenčík (P. Bartoš, M. Bartánus), 15. Bicek (Češík, M. Bartánus), 24. P. Bartoš (A. Jánošík), 34. M. Bartánus (Matúš Chovan, Drgoň), 43. Suja (Matúš Chovan, Sojčík), 47. Bicek (Jenčík, P. Bartoš) – 36. T. Klempa (Mišura, Toman)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin – Korba, Rovenský, 3320 divákov

Košice: Melicherčík – Štrbák, E. Černák, Philipp, Cebák, A. Jánošík, Drgoň, M. Macejko, Suja – I. Rachůnek, Hrnka, Lapšanský – Jenčík, P. Bartoš, Hinďoš – M. Bartánus, Češík, Bicek – Sojčík, Matúš Chovan, Stupka

Piešťany: Šúrek (15. P. Rybár) – Kotaška, Šedivý, Škadra, Brňák, Hluch, Bučka, Srnec, Rais – T. Klempa, Mišura, Holovič – Kutálek, Pašek, Toman – Haring, Peško, Románek – Konečný, Vaculín

Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi nad hráčmi MHC Mountfield Martin v gólovej prestrelke 7:4. Zápas sa niesol od úvodu v réžii domáceho tímu, Banskobystričania viedli po prvej tretine 3:0 a po druhej časti hry už 7:1.

Za domácich skórovalo sedem rôznych hráčov. Martinčania sa výraznejšie presadili až v úplnom závere duelu, v 57. min skóroval Jaroslav Markovič, v poslednej minúte pridali ďalšie dva presné zásahy Ivan Ďatelinka a Tomáš Pokrivčák. Banská Bystrica je v extraligovej tabuľke na treťom mieste, Martin figuruje na ôsmej pozícii.

HC ’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield Martin 7:4 (3:1, 4:0, 0:3)

Góly: 2. Kafka (Nicastro), 15. Preisinger (Kafka, Cunik), 19. Kytnár (Kudrna, Kadura), 25. M. Hudec (P. White, Cohen), 33. P. White (Cohen, L. Hudáček), 34. Kudrna (Kytnár, Kadura), 35. Handlovský – 14. Smrek (J. Markovič, T. Klíma), 57. J. Markovič (Tupý), 60. I. Ďatelinka (J. Markovič, Važan), 60. Pokrivčák (Fujerík)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 1:1, rozhodovali: D. Konc – M. Orolin, Sčensný, 1401 divákov

Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Cunik, Cohen, Gachulinec, Čížek, Bambúch, Biro – L. Hudáček, P. White, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Kaudra, Kytnár, Kudrna – T. Matoušek, Gašpar, Bendík

Martin: J. Čech (33. Dzubina) – Matejka, Smrek, Lojek, I. Ďatelinka, Brcko, Kolba, Tupý, Rusina – Važan, T. Klíma, J. Markovič – O. Jokeľ, J. Svoboda, Illo – Pokrivčák, Fujerík, A. Themár – Jurášek, Dírer, Šugár

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili na ľade HK 36 Hant Skalica 4:1. V polovici duelu bol stav nerozhodný 1:1, keď sa presadili domáci David Klímek a Trenčan Ondrej Mikula.

V 36. min poslal hostí opäť do vedenia Ján Pardavý, o tri minúty neskôr skóroval aj Jakub Gašparovič. Ten istý hráč v 53. min uzavrel gólový účet stretnutia. Trenčín je v extraligovej tabuľke na šiestom mieste so ziskom 49 bodov, Skalica figuruje na desiatej pozícii s 28 bodmi.

HK 36 Hant Skalica – Dukla Trenčín 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 27. Klímek (B. Mráz, Nechala) – 13. O. Mikula (V. Nemec, Melichárek), 36. J. Pardavý (Filo), 39. J. Gašparovič, 53. J. Gašparovič (V. Nemec, Filo)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Melichárek (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Bundil – Šefčík, Výleta, 844 divákov

Skalica: M. Lipovský – I. Jankovič, Gründling, Drtina, Barák, Nechala, P. Horváth, Krejčiřík – Vaškovič, Stloukal, Brendl – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – B. Mráz, Chylo, Klímek – Bene, Lantoš, Šimíček

Trenčín: Konrád – L. Kozák, Andersons, Habšuda, T. Bokroš, Dudáš, Zošiak, Lipták, Palovič – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – J. Cíger, Michal Hlinka, J. Gašparovič – J. Pardavý, P. Stantien, Filo – Daniška, Švec, D. Hudec

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po piatkových zápasoch 30. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Andrej PodkonickýJán PardavýJiří BicekJozef StümpelMarek BartánusMartin ŠtrbákMichal ChovanMichal HlinkaPeter Bartoš