Stuttgart nestačil na Dortmund

Futbal
futbalová lopta

BERLÍN 29. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti VfB Stuttgart pokračujú v hernej mizérii po tom, čo prehrali v nedeľňajšom stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy na domácom ihrisku s Borussiou Dortmund 1:3. Premožitelia Slovana Bratislava v play-off Európskej ligy UEFA prehrávali po prvom polčase už rozdielom triedy, no skóre v druhom polčase upravil na konečných 1:3 nemecký reprezentant Cacau.

V prvom nedeľňajšom dueli videlo 30 210 fanúšikov na štadióne BayArena gólovú prestrelku. Hráči domáceho Leverkusenu podľahli Borussii Mönchengladbach vysoko 3:6. Leverkusen dokázal s hosťami držať krok do 40. minúty, odvtedy sa do konca prvého dejstva hostia presadili dvakrát. V 56. min pridal štvrtý gól Borussie Juan Arango, na ktorý dokázal o dve minúty odpovedať z pokutového kopu Arturo Vidal. Hostia potom vsietili ešte dva presné zásahy na 2:6. Leverkusen už len znížil na konečných 3:6 zásluhou útočníka Stefana Kiesslinga.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 1:3 (0:3)

Góly: 69. Cacau – 5. Boulahrouz (vlastný), 26. Barrios, 37. Götze, divákov

Bayer 04 Leverkusen – Borussia Mönchengladbach 3:6 (1:3)

Góly: 24. Derdiyok, 58. Vidal (z 11 m), 70. Kiessling – 20. a 44. Herrmann, 40. Brouwers, 56. Arango, 60. Idrissou, 69. Reus, 30 210 divákov

1. TSG 1899 Hoffenheim 2 2 0 0 5:1 6

FC Kaiserslautern 2 2 0 0 5:1 6

3. 1. FSV Mainz 05 2 2 0 0 6:3 6

4. Hamburger SV 2 2 0 0 5:2 6

5. Hannover 96 2 2 0 0 4:2 6

6. Borussia Mgladbach 2 1 1 0 7:6 4

7. FC St. Pauli 2 1 0 1 3:2 3

8. Werder Brémy 2 1 0 1 5:5 3