Štvorgólový Lewandowski je hráčom týždňa v Lige majstrov, vytvoril aj rýchlostný rekord

Robert Lewandowski, Bayern Mníchov, Crvena Zvezda, Liga majstrov
Robert Lewandowski (Bayern Mníchov) sa teší zo svojho tretieho streleného gólu do siete Crvenej Zvezdy, napokon pridal ešte jeden gól a bavorský veľkoklub zvíťazil 6:0. Belehrad, 26. november 2019.

Poľský futbalový útočník Robert Lewandowski sa stal najlepším hráčom týždňa v aktuálnej edícii Ligy majstrov. Kanonier Bayernu Mníchov v utorňajšom dueli na belehradskej Marakane proti miestnej Crvenej zvezde pomohol hosťom k vysokému triumfu 6:0 až štyrmi gólmi. Nasúkal ich v druhom polčase za 14 minút a 31 sekúnd, čo je rýchlostný rekord LM. Dovtedajšie maximum v podobe 21 minút patrilo Cristianovi Ronaldovi.

Lewandowski sa stal po Lionelovi Messim iba druhým hráčom v prestížnej milionárskej súťaži, ktorý strelil druhýkrát štyri góly v jednom zápase. Práve spomenutého kapitána španielskeho FC Barcelona Lewandowski tromfol v tohtotýždňovom hodnotení Európskej futbalovej únie (UEFA) aj fanúšikov po celom svete.

Medzi nominovaným kvartetom bol aj belgický útočník Romelu Lukaku z Interu Miláno, ktorý gólom prispel k víťazstvu Interu Miláno v Prahe nad Slaviou (3:1), a tiež brankár Keylor Navas. Kostaričan sa výborným výkonom pričinil o to, že Paríž St. Germain napokon neodišiel z trávnika Realu Madrid s remízou (2:2).

V predchádzajúcich štyroch kolách skupinovej časti LM si poctu Hráč týždňa vyslúžili Erling Haaland z RB Salzburg, krídelník Bayernu Mníchov Serge Gnabry, Raheem Sterling z Manchestru City a Rodrygo z Realu Madrid.