Štvorica odídencov z Matovičovho OĽaNO dostala ponuky od viacerých politických strán

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Igor Matovič, Anna Verešová, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, Elena Červeňáková
Igor Matovič, Anna Verešová, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, Elena Červeňáková. Foto: archívne, SITA - kolíž WBN.

Štvorica odídencov z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) dostala ponuku na spoluprácu od viacerých politických subjektov.

Agentúre SITA to potvrdili poslanci NR SR Elena Červeňáková, Anna Verešová, Soňa Gaborčáková a Jozef Lukáč. „Stretla som sa so zástupcami troch strán. Počkám si na kompletné ponuky a až potom budem pripravená rozhodnúť sa o spolupráci s jednou z nich,“ povedala Červeňáková.

Verešová premýšľa o ďalšom pôsobení

Ako podotkla, rada by pokračovala v začatej práci pri presadzovaní záujmov zdravotných sestier a pôrodných asistentiek a pacientov. „Chcem sa venovať dlhodobej starostlivosti na princípe orientácie na človeka vo všetkých fázach systému dlhodobej starostlivosti,“ vysvetlila poslankyňa. Pri rozhodovaní o politickej spolupráci jej bude záležať na súlade hodnôt s politickou stranou a ponúknutým priestorom na prácu.

Poslankyňa Verešová premýšľa o ďalšom pôsobení. „Jedno je isté, ak sa rozhodnem pre niektorú politickú stranu, bude pre mňa prioritné, aký postoj bude mať k podpore rodiny a rodičovstva, ochrane života a ľudskej dôstojnosti. Čo sa týka pravidiel vo vnútri strany, je pre mňa dôležité, aby predstavitelia strany svojím správaním prispeli k novej politickej kultúre, a tou je zhoda slov a skutkov, pravdivosť vo vyjadreniach a systémová politická práca v prospech lepšieho života ľudí na Slovensku,“ uviedla pre agentúru SITA.

U Lukáča je všetko otvorené

Gaborčáková nevie s určitosťou povedať, či v politike zostane. „Je pravda, že od viacerých politických strán som dostala ponuku na spoluprácu. V každej mojej debate s politickými stranami kladiem dôraz na ucelenú koncepciu sociálnej politiky. Reformu financovania opatrovania v SR, neudržateľnosť benefitov sociálneho poistenia, zavedenie osobitnej štátnej dávky – príspevku na bývanie, zavedenie existenčného minima, zmena výpočtu pre životné minimum. Vyhodnotiť treba aj to, či nie je potrebné zaviesť nové nástroje na podporu rodiny s deťmi,“ priblížila.

Pre poslankyňu, ktorá sa považuje za konzervatívca, je dôležité v politike hľadať veci, ktoré spájajú, nie rozdeľujú. Preto hovorí prioritne o programe. Poslanec Lukáč stručne uviedol, že zatiaľ sú všetky možnosti o jeho pracovnej budúcnosti otvorené. „Všetko je otvorené a nič sa nedá vylúčiť. Ponuky od iných, aj mimoparlamentných strán, som dostal,“ povedal ešte v júni.

Remišová zamierila ku Kiskovi

Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, Veronika Remišová a Anna Verešová v parlamentných voľbách 2020 nebudú už kandidovať za hnutie OĽaNO.

Veronika Remišová o tom informovala v utorok 18. júna s tým, že to bolo pre nich veľmi ťažké rozhodnutie. „Hoci sme neboli členmi hnutia OĽaNO, práci pre hnutie sme venovali všetku energiu. K nášmu rozhodnutiu prispeli viaceré dôvody,“ uviedla.

Pätica poslancov opustila poslanecký klub hnutia a v parlamente pôsobia ako nezaradení. Remišová pôsobila ako šéfka poslaneckého klubu OĽaNO, následne sa pridala k tímu exprezidenta Andreja Kisku, ktorý zakladá novú stranu s názvom Za ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anna VerešováElena ČerveňákováJozef LukáčSoňa Gaborčáková
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti