Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov ostanú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich sťažnosti

Súd, peniaze
Foto: ilustračné, gettyimages.com

Štyri osoby, obvinené zo zločinu prijímania úplatku v súvislosti s kauzou žilinských sudcov, ktorí boli zatknutí v rámci policajnej akcie Plevel, ostávajú vo väzbe.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 3T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosti obvinených Pavla P., Daniela B., Luboša M. a Juraja F., podané proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica zo dňa 17. septembra, ktorým boli títo obvinení vzatí do väzby, zamietol.

Súd rozšíril dôvody väzby

„Senát zároveň vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry vo vzťahu k Danielovi B. a u tohto obvineného rozšíril dôvody väzby aj o preventívnu väzbu,“ dodala Važanová.

ŠTS vzal v septembri štvoricu do väzby pre obavu z možného ovplyvňovania svedkov. U jedného z obvinených bola dôvodom väzby aj obava z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Policajná akcia „Plevel“

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v septembri v rámci akcie Plevel pôvodne päť osôb, jednu neskôr prepustili.

Medzi zadržanými bol bývalý sudca Pavol P., sudca Daniel B. a advokát Ľuboš M. Vyšetrovateľ ich obvinil z prijímania úplatku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexandra Važanová
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SRÚrad špeciálnej prokuratúry