Štyria obvinení z policajnej akcie Agentúra pôjdu na slobodu, sudkyňa nevyhovela návrhu prokurátora

NAKA
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) nevyhovela návrhu prokurátora a štyri osoby obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prepustila z väzby na slobodu, keďže neboli zistené dôvody kolúznej väzby ani u jedného z obvinených. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková. Sudkyňa rozhodla v piatok 21. januára v noci.

U obvineného K. C. súd nezistil ani dôvod útekovej väzby a u obvineného M. Š. nebol zistený ani dôvod preventívnej väzby. Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, nakoľko prokurátor podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Ako informuje portál tvnoviny.sk, medzi prepustenými je aj Róbert Bulla, ktorý mal podľa vyšetrovateľa riadiť zločineckú skupinu. Malo sa tak diať v čase, kedy riadil inšpektorát práce v Nitre, kde pôsobil sedem rokov a skončil v roku 2019. Vyšetrovateľ NAKA ho viní z toho, že tisíce eur mal inkasovať aj do vlastného vrecka.

Skupina čelí obvineniam z brania úplatkov od podnikateľov za „ochranu“ pri nelegálnej výrobe cigariet či nedovolenom zamestnávaní cudzincov. Za finančné odmeny mali zariadiť, že ich úrady nebudú riešiť a vyšetrovať.

Polícia v utorok 18. januára po akcii Agentúra obvinila 12 osôb. Niektorí obvinení pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Bednáriková
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR