Sú známe krátkometrážne filmy festivalu Sundance

Sundance

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Zoznam krátkych filmov, ktoré premietnu na filmovom festivale Sundance, je známy. Organizačný tím vybral z celkovo 6092 prihlásených 70 filmov z celého sveta.

Ako oznámili dávnejšie, tento rok jedna z najprestížnejších prehliadok nezávislej kinematografie na svete poruší tradíciu otváracieho filmu. Namiesto toho predstaví výber z kompletného programu, teda zo sekcie hraných, dokumentárnych a krátkometrážnych snímok. Vo štvrtok 21. januára, keď sa festival začne, premietnu v rámci programu krátkych filmov tituly I’m Here Spikea Jonzeho, The Fence Rory Kennedy, Logorama Françoisa Alauxa, Hervého de Crécyho a Ludovica Houplaina a Seeds of the Fall Patrika Eklunda.

„Sundance má dlhú tradíciu podporovania filmovania krátkych snímok. Krátke filmy sú jadrom toho, o čom je nezávislá kinematografia – tieto filmy sú robené z čistého nadšenia bez komerčných zámerov v mysli. Tento rok sme špeciálne nadšení, že premietneme program krátkych filmov ako súčasť otvorenia festivalu,“ uviedol programový riaditeľ festivalu Sundance Trevor Groth.

Blok krátkych filmov festivalu Sundance je známy objavovaním nových talentov, svoje krátkometrážne práce v ňom uviedli napríklad Wes Anderson, Todd Haynes, Paul Thomas Anderson, Tamara Jenkins či Ted Demme.

Filmový festival Sundance sa bude konať od 21. do 31. januára v Utahu. Kompletný zoznam premietaných filmov je na webovej stránke www.sundance.org/festival.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Wes Anderson