Suárez absolvoval prvý tréning s Barcelonou, priznal chybu

Suarez
Luis Suárez (vľavo) počas prvého tréningu s FC Barcelona. Foto: SITA/AP

BARCELONA 15. augusta (WEBNOVINY) – Luis Suárez má za sebou prvý tréning so svojimi novými spoluhráčmi vo futbalovom FC Barcelona. Spoločne s Lionelom Messim, Andrésom Iniestom a ďalšími vybehla uruguajská akvizícia v piatok na trávnik Camp Nou vďaka štvrtkovému rozhodnutiu Športového arbitrážneho súdu v Lausanne (CAS).

Ten síce potvrdil štvormesačný dištanc za uhryznutie talianskeho stopéra Giorgia Chielliniho na majstrovstvách sveta v Brazílii, ale zrušila zákaz pripravovať sa s tímom a využívať zázemie svojho zamestnávateľa.

Bola to pre mňa zložitá situácia, nemal som z nej dobrý pocit. Platil som za chybu, ospravedlnil som sa za ňu. Musím na to zabudnúť, na to všetko a myslieť na budúcnosť a súčasnosť v mojom vysnívanom klube,“ povedal Suárez pre klubovú televíziu FCB.

Suárez môže v pondelok nastúpiť v prípravnom stretnutí s mexickým Leónom, ale v súťažnom dianí bude Kataláncom chýbať do 25. októbra. Fanúšikom a médiám ho slávnostne predstavia v utorok.

Už sa nemôžem dočkať prvého strentutia, chcem zase hrať. Keď príde môj čas, musím byť pripravený,“ dodal bývalý spoluhráč slovenského stopéra Martina Škrtela.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zastavila uruguajskému útočníkovi za jeho recidívu činnosť na deväť medzištátnych zápasov a štyri mesiace. Najlepší strelec uplynulého ročníka anglickej Premier League prestúpil po šampionáte za údajných 97 miliónov eur z FC Liverpool do FC Barcelona. Španielsky vicemajster vstúpi do novej sezóny Primera División 24. augusta doma proti Elche.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Luis Suárez
Firmy a inštitúcie FC Barcelona