Suárez prehovoril o sklamaní z Barcelony, s Messim je napriek odchodu stále v kontakte

Luis Suárez
Luis Suárez v drese Atlética Madrid. Foto: archívne, SITA/AP

Uruguajský futbalový útočník Luis Suárez sa pred začiatkom aktuálnej sezóny 2020/2021 ocitol v španielskom klube FC Barcelona na vedľajšej koľaji. Po šiestich rokoch tak bol nútený rozlúčiť sa s metropolou Katalánska a zamieril k priamemu konkurentovi – do Atlética Madrid.

Atlético ťahá ku titulu

Boli to veľmi ťažké chvíle. Najmä pre spôsob, akým sa to stalo. Tréner Barcelony Koeman mi zavolal a skrátka mi povedal, že nefigurujem v jeho plánoch. Keď so mnou prestali počítať, začali sa rozhovory s Atléticom,“ vyhlásil podľa webu denníka Marca Suárez, ktorého meno sa pred touto sezónou skloňovalo aj s transferom do Juventusu Turín. „Záujem bol z mnohých klubov, nielen z Juventusu. Chcel som urobiť správne rozhodnutie, najlepšie pre mňa a moju rodinu,“ dodal.

V novom pôsobisku zatiaľ spláca dôveru na výbornú. V šestnástich dueloch v La Lige nastrieľal za „Los Colchoneros“ už 14 gólov a mužstvo Diega Simeoneho ťahá za prvým ligovým titulom od sezóny 2013/2014. Lepší gólový priemer na zápas ako má momentálne Suárez (0,88) v minulosti z hráčov Atlética zaznamenali iba Christian Vieri (1) a Prudencio Sánchez Fernández „Pruden“ (1,50).

Sused s Tonim Kroosom

Napriek odchodu z Barcelony stále zostáva v kontakte s dlhoročným útočným partnerom Lionelom Messi, s ktorým častokrát hrali takpovediac naslepo. „Hrá na úžasnej úrovni, je najlepší na svete,“ podotkol Suárez a na margo Messiho možného posezónneho ukončenia spolupráce s Barcelonou skonštatoval: „Ukončí kariéru tam, kde bude chcieť. Môže sa rozhodnúť, či to bude v Barcelone, Argentíne alebo kdekoľvek inde.“

Španielske médiá si Suáreza doberali, že po prestupe do Atlética má konečne bližšie k hráčom iného madridského mužstva – Realu. S humorom to priznal aj samotný Uruguajčan. „Mojím susedom je Toni Kroos. Toho v okolí vidím najčastejšie. V porovnaní s Barcelonou ma tu dokonca častejšie zastavujú fanúšikovia. Chcú sa zhovárať, ale nie je to niečo, čo by sa mi nepáčilo,“ zakončil Suárez.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Diego SimeonekroosLionel MessiLuis SuárezRonald Koeman
Firmy a inštitúcie Atlético MadridFC BarcelonaReal Madrid