Súboj Spartakov pre Trnavu, v Ružomberku padlo šesť gólov

FC Spartak Trnava - Spartak Myjava
Zľava: Robert Tambe hráč Trnavy a Ivan Ostojic hráč Myjavy počas 17. kola Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava a Spartak Myjava. Trnava, 27. november 2016. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Domáci futbalisti MFK Ružomberok a hráči úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín remizovali 3:3 v nedeľňajšom zápase 17. kola Fortuna ligy 2016/2017. Ani jedno z týchto dvoch mužstiev nezvíťazilo v troch novembrových kolách najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže – Ružomberčania vybojovali dva body, Trenčania jeden.

Fanúšikov Ružomberka potešil už v 6. min Martin Chrien, ktorý otvoril skóre. Hostia ešte v prvom dejstve otočili vo svoj prospech, dvakrát sa presadil Jakub Paur. Ďalšie tri góly videli diváci pod Čebraťom v rozpätí 72. a 77. minúty. Najskôr Miloš Lačný zmazal manko „Ruže“. O štyri minúty neskôr poslal zverencov Martina Ševelu do vedenia Milan Kvocera, no vzápätí vyrovnal svojím druhým presným zásahom Chrien.

Obhajca titulu Trenčín figuruje po 17. kole na ôsmej priečke, má 21 bodov. Ružomberok je s 23 bodmi na piatej pozícii. Ak domáci FC Spartak Trnava v podvečernom stretnutí (od 17.30 h) neprehrá so Spartakom Myjava, Ružomberok klesne na šieste miesto.

Futbal – Fortuna liga 2016/2017 – 17. kolo – nedeľa:

MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:3 (1:2)

Góly: 6. a 77. Chrien, 72. Lačný – 12. a 27. Paur, 76. Kvocera, ŽK: 79. Chrien – 68. Udeh, rozhodovali: Chmura – Brendza, Roszbeck, 1123 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák – Chrien, Martin Nagy (69. J. Mareš) – E. Daniel, Ďubek (90.+ Š. Kupec), Gál-Andrezly – Lačný

Trenčín: Šemrinec – M. Šulek (71. Aliko Bala), Udeh, Kleščík, Skovajsa – Reuben Gabriel – Paur (85. E. Prekop), Jančo – Kvocera, Nwofor (77. Janga), S. Kalu

Futbalisti domáceho FC Spartak Trnava zvíťazili jednoznačne 3:0 nad hráčmi Spartaka Myjava. V prvom polčase dvakrát v priebehu šiestich minút skóroval Emir Halilovič, v závere stretnutia pridal tretí presný zásah „andelov“ Martin Mikovič. Trnava má 26 bodov a vyšvihla sa na 4. priečku tabuľkového poradia pred svojho nedeľňajšieho súpera, Myjava je piata s 24 bodmi.

FC Spartak Trnava – Spartak Myjava 3:0 (2:0)

Góly: 19. a 25. E. Halilovič, 88. Mikovič, ŽK: 85. A. Sloboda – 57. Machovec, 74. P. Pavlík, rozhodovali: Očenáš – Slyško, Jankovič, 2291 divákov

Trnava: A. Jakubech – Čögley, Martin Tóth, Hladík, Janso – A. Sloboda, Greššák – Mikovič, E. Halilovič (84. M. Paukner), Čonka (79. Jirka) – Tambe (75. Bello)

Myjava: Matúš Hruška – L. Beňo (46. P. Sládek), Ostojič, P. Pavlík, Machovec – T. Kóňa, Marček – Kukoľ (82. Abrahám), Bílovský, Brigant (63. Š. Pekár) – Ľ. Kolár

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 po 17. kole:

1. MŠK Žilina 17 14 2 1 45:11 44

2. ŽP Šport Podbrezová 17 11 4 2 23:8 37

3. ŠK Slovan Bratislava 17 10 2 5 29:19 32

4. FC Spartak Trnava 17 7 5 5 22:23 26

5. Spartak Myjava 17 7 3 7 17:19 24

6. MFK Ružomberok 17 6 5 6 31:26 23

7. MFK Zemplín Michalovce 17 6 4 7 21:25 22

8. AS Trenčín 17 6 3 8 24:29 21