Súd medzi FC Barcelona a Neymarom presunuli, katalánsky veľkoklub chce desiatky miliónov eur

Neymar, FC Barcelona
Brazílčan Neymar v drese FC Barcelona. Foto: archívne, SITA/AP.

BARCELONA 31. januára (WebNoviny.sk) – Súdny proces medzi španielskym futbalovým klubom FC Barcelona a jeho bývalým hráčom, Brazílčanom Neymarom, preložili na 21. marca. Pojednávanie sa pôvodne malo uskutočniť vo štvrtok.

Spor od prestupu do parížskeho St. Germain

Uvedené strany sú v spore odvtedy, ako čoskoro 27-ročný útočník (nar. 5. februára 1992) pred začiatkom sezóny 2017/2018 prestúpil za astronomických 222 miliónov eur do parížskeho St. Germain.

Počiatok prípadu však siaha ešte do roku 2016. Neymar vtedy predĺžil zmluvu s Barcelonou do 30. júna 2021 a za podpis nového pracovného dokumentu mal zinkasovať odmenu 40 miliónov eur.

FC Barcelona chce desiatky miliónov eur

Zmienená suma mala byť uhradená vo dvoch splátkach. Tú prvú vo výške 14 miliónov dostal Neymar krátko po podpise zmluvy, ale druhá v hodnote 26 miliónov sa nikdy neuskutočnila, keďže hráč v roku 2017 zamieril pod Eiffelovku.

Ako píše denník Marca, Neymar je presvedčený, že mu Barcelona stále dlhuje spomenutých 26 miliónov eur plus ďalších desať percent na úrokoch z omeškania. Zástupcovia „blaugranas“ zasa chcú od Brazílčana 75 miliónov eur ako kompenzáciu za porušenie zmluvy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Neymar
Firmy a inštitúcie FC BarcelonaPSG Paríž St. Germain