Súd oslobodil Straussa-Kahna, na kupliarstve sa nepodieľal

Dominique Strauss Kahn
Foto: SITA/AP

LILLE 12. júna (WEBNOVINY) – Bývalého generálneho riaditeľa Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiqua Straussa-Kahna zbavili obvinení z kupliarstva, rozhodol o tom v piatok súd vo francúzskom meste Lille. Z trestného činu bol politik obvinený pre účasť na divokých večierkoch s prostitútkami.

Strauss-Kahn, ktorý predstúpil pred súd v Lille s ďalšími 13 osobami, však podľa prokuratúry prostitútky neplatil ani ich nezháňal. Preto ešte vo februári požiadala prokuratúra vyšetrovací súd o jeho oslobodenie. Strauss-Khanovi hrozilo v prípade uznania viny až desať rokov väzenia a vysoká pokuta. Samotná prostitúcia pritom vo Francúzsku na rozdiel od kupliarstva nelegálna nie je.

Kauza dostala pomenovanie Carlton podľa luxusného hotela v Lille, kde sa okrem Paríža a Washingtonu sexuálne orgie v rokov 2008 až 2011 za účasti Straussa-Kahna konali. Bývalý 65-ročný šéf MMF sa obhajoval tým, že nemal tušenie o tom, že prítomné ženy sú prostitútky.

V máji 2011 zatkla Straussa-Khana americká polícia krátko po tom, ako opustil svoj newyorský hotel, pretože ho chyžná obvinila zo sexuálneho útoku. Škandál v tom čase vážneho konkurenta vtedajšieho prezidenta Nicolasa Sarkozyho s najväčšou pravdepodobnosťou pripravil o zisk prezidentského kresla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominique Strauss-Kahn