Súd potvrdil trest pre Kramného za vraždu manželky a dcéry

Petr Kramný
Petra Kramného obvinili z vraždy manželky a dcéry. Foto: Facebook.com

Praha 1. júna (WebNoviny.sk) – Vrchný súd v Olomouci potvrdil dnes trest 28 rokov väzenia Petrovi Kramnému, ktorý na dovolenke v Egypte zavraždil svoju manželku a dcéru. Po roku sa tak podľa spravodajského servera Novinky.cz skončil jeden z najsledovanejších prípadov českej justície. Verdikt je právoplatný, Kramný môže podať odvolanie na Najvyšší súd ČR.

Súd podľa webu iDNES.cz zamietol všetky návrhy na doplnenie dokazovania, napríklad výsluch egyptského patológa, alebo konfrontáciu súdnych lekárov kvôli údajne sfalšovaným fotografiám histologických preparátov. Vrchný súd však zmiernil náhrady za nemajetkovú ujmu príbuzným Moniky Kramnej. Jej manžel tak nemusí zaplatiť milióny, ale „len“ státisíce korún.

Štátna zástupkyňa žiadala pre Kramného 30 rokov väzenia, obhajkyňa úplné zbavenie viny a prepustenie z väzby, prípadne zrušenie rozsudku a vrátenie prípadu Krajskému súdu v Ostrave, ale už inému senátu.

Petr Kramný bol odsúdený za vraždu svojej manželky Moniky a osemročnej dcéry Kláry, ktoré podľa súdu v júli 2013 úmyselne usmrtil elektrickým prúdom v hotelovej izbe počas dovolenky v egyptskom letovisku Hurghada.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petr Kramný