Súd rozhodol o odklade vykonateľnosti rozsudku voči Martinu

Sud, peniaze
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) – Najvyšší súd SR rozhodol o odklade vykonateľnosti rozhodnutia v prípade mesta Martin. Agentúre SITA to potvrdili z Kancelárie predsedníčky Najvyššieho súdu (NS) SR.

Najvyšší súd 8. apríla rozhodol, že mesto Martin musí v kauze Lyžiarske stredisko Martinské hole, a.s. zaplatiť 8,4 milióna eur podnikateľovi, ktorého žalobu predtým súdy zamietli. Pre mesto bol rozsudok neprijateľný. Obrátili sa preto na generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a ten sa stotožnil s podnetom a podal voči rozsudku mimoriadne dovolanie. Zároveň mesto Martin požiadalo o odklad vykonateľnosti.

Uznesenie o odklade vykonateľnosti vydal senát 19. júna a 29. júna bolo dané do kancelárie na doručenie účastníkom konania, informovali z Najvyššieho súdu SR.

Miliónovú pohľadávku voči mestu Martin vlastní už firma PK Faktoring bratislavského právnika Petra Kubíka. Informoval o tom týždenník Trend. Informáciu mu sprostredkoval Michal Havran, mediálny zástupca pôvodného vlastníka Martina Garguláka. Ten podľa Trendu pohľadávku predal, lebo súdny spor a rozsudok sa stali predmetom silnej politizácie a tlaku na jeho osobu a rodinu. Nový vlastník pohľadávky 17. júna podal návrh na začatie exekúcie, ktorej sa mesto na základe rozhodnutia NS SR zatiaľ vyhne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Havran
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SR