Súd s exposlancom Smeru odročili, údajne mal ublížiť Rómovi

Kvorka
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

ŽILINA 17. októbra (WEBNOVINY) – Súd s exposlancom Národnej rady SR za Smer-SD Jánom Kvorkom, obžalovaným zo zločinu obmedzovania osobnej slobody a prečinu ublíženia na zdraví, vo štvrtok odročili.

„Krajský súd v Žiline dnešné odvolacie konanie v trestnej veci obžalovaného zrušil a odročil na 14. novembra. Súd teda v tejto veci zatiaľ nerozhodol,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Anna Dudová Záborská.

Ján Kvorka podľa obžaloby v apríli 2006 obmedzil osobnú slobodu mladému Rómovi, ktorý mu poškodil auto, s dvoma ďalšími mužmi Róma násilím odvliekol a zbil.

Exposlanca vo februári martinský okresný súd síce oslobodil, pretože nebolo dokázané, že sa skutok stal, no proti tomuto rozhodnutiu sa prokurátor odvolal. Prokurátor pre obžalovaných navrhoval podmienečný trest s probačným dohľadom a povinnosť ospravedlniť sa.

Prokurátor chcel Jána Kvorku, ktorý v rokoch 2006 až 2010 pôsobil ako poslanec Národnej rady SR za Smer-SD, obviniť už na jeseň 2009. Koaliční poslanci však hlasovaním v mandátovom a imunitnom výbore vrátili spis na prokuratúru, pretože neboli spokojní s výsledkami vyšetrovania. V júni 2010 sa však Ján Kvorka do parlamentu nedostal, prišiel tak o poslaneckú imunitu a prokurátor ho mohol začať trestne stíhať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Kvorka