Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Salmanov
Podnikateľov Salmanovovcov zachytilo ,v akcii' video. Foto: Youtube.com
29. mája 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Súd vysvetlil, prečo rozhodol o prepustení Salmanovovcov

BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vo štvrtok vysvetlil, prečo v stredu vyhovel žiadosti o prepustenie z väzby podnikateľov otca Sergeja a syna Alexandra Salmanovovcov, obžalovaných z podplácania.

Súd postupoval podľa predchádzajúceho rozhodnutia najvyššieho súdu. Ten jasne vymedzil dôvody pokračovania kolúznej väzby, teda stíhania podnikateľov za mrežami z obavy, že by mohli ovplyvňovať svedkov.

Dôvodom tejto väzby bola potreba vypočuť konkrétnych svedkov na súde. „Títo svedkovia už boli na hlavnom pojednávaní vypočutí,“ upozornila hovorkyňa ŠTS v Pezinku Katarína Kudjáková. Pôvodný dôvod väzby teda pominul. Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry dôvody väzby naďalej trvajú, s rozhodnutím ŠTS sa nestotožňuje a jeho prokurátor proti nemu podal sťažnosť. O tej rozhodne najvyšší súd, obžalovaní teda zatiaľ zostávajú vo väzbe minimálne do jeho rozhodnutia.

Video: Podnikateľov Salmanovovcov zachytilo pri čine video

https://www.youtube.com/watch?v=ypQSYlHqQdc

Daniarku Salmanovovci podplácali

ŠTS tvrdí, že na ponechanie obžalovaných podnikateľov Salmanovovcov vo väzbe nestačí ani tvrdenie, že Sergej Salmanov na pojednávaní verbálnymi a neverbálnymi prejavmi hrozil svedkyni – bývalej riaditeľke Daňového úradu v Šamoríne Márii Z. Tá aj na súde potvrdila, že ju podplácali, aby zabezpečila bezproblémové vyplácanie nadmerných daňových odpočtov pre ich firmy.

Po tom, ako ŠTS vyhovel žiadosti podnikateľov o prepustenie z väzby, podal dozorujúci prokurátor sťažnosť a vo vyjadrení pre médiá padla aj zmienka o spomínanej hrozbe. „S rozhodnutím sudcu sa nestotožňujem zvlášť za situácie, ktorá naposledy vznikla 22. mája 2014 na hlavnom pojednávaní, na ktorom obžalovaný Sergej S. verbálnymi a neverbálnymi prejavmi hrozil svedkyni Márii Z. priamo počas jej výsluchu,“ tlmočila slová prokurátora hovorkyňa Úradu Špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Tvrdenia svedkyne neboli podložené dôkazmi

Súd však takéto konanie obžalovaných nezaregistroval. „Svedkyňa súdu nič neoznámila a svedkom takéhoto správania obžalovaných nebol ani nikto v pojednávacej miestnosti, vrátane prokurátora,“ vyhlásila hovorkyňa ŠTS v Pezinku Katarína Kudjáková s tým, že súd tieto tvrdenia svedkyne nevyhodnotil ako dôveryhodné.

„Ide o osamotené tvrdenia svedkyne, po výsluchu na hlavnom pojednávaní, nepodporené žiadnymi inými dôkazmi, ktoré sami o sebe nemôžu zakladať dôvody na ďalšie trvanie väzby,“ dodala hovorkyňa Kudjáková.

Sergej Salmanov so synom Alexandrom čelia obžalobe z uplácania bývalej riaditeľky daňového úradu v Šamoríne Márie Z. za zabezpečenie bezproblémového vyplácanie nadmerných daňových odpočtov pre ich firmy. VIAC SA DOČÍTATE TU.

Odporúčané články

Daniarka od Salmanovovcov podľa jej slov zasponzorovala Smer Obvinená daniarka vypovedala, ako ju Salmanovovci podplácali

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...