Súd vytýčil pojednávanie s bývalým námestníkom SIS Borisom Beňom, rozhodovať bude o vine a treste

súd, sudca
Foto: ilustračné, Getty Images

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 27. mája verejné zasadnutie, na ktorom by mal rozhodovať o návrhu na schválenie dohody o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným Borisom B.

Bývalý námestník riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) je stíhaný pre zločin prijímania úplatku a dva prečiny ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Skutky sa podľa prokuratúry týkajú poskytnutia informácií z prostredia SIS neoprávneným osobám a vyžiadania úplatku viacerými osobami od podnikateľského subjektu pre vybavenie odblokovania zablokovaného majetku na Kriminálnom úrade finančnej správy.

Podľa medializovaných informácií sa Boris B. s prokurátorom dohodol na dvojročnom treste väzenia s podmienečným odkladom na štyri až päť rokov. Koncom apríla bol obvinený prepustený z väzby.

Bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa B. zadržali ešte minulý rok v rámci policajnej akcie Judáš. Podľa orgánov činných v trestnom konaní poskytoval neoprávnene informácie napríklad bývalému šéfovi daňových kriminalistov Ľudovítovi M. alebo podnikateľovi Františkovi B. Momentálne je v postavení spolupracujúceho obvineného.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Beňa
Firmy a inštitúcie SIS Slovenská informačná službaŠpecializovaný trestný súd SR