Súd vytýčil termín odvolacieho konania v kauze Filipa R., ktorý si údajne pozrel Kaliňákov účet

súd, sudca
Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA 6. júna (WebNoviny.sk) – Krajský súd v Bratislave vytýčil na 25. júna verejné zasadnutie s obžalovaným Filipom R. V septembri minulého roku ho Okresný súd Bratislava V uznal za vinného z trestného činu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Bývalému ministrovi sa mal ospravedlniť

Samosudkyňa mu zároveň uložila trest odňatia slobody na tri roky s podmienečným odkladom na päť rokov s probačným dohľadom. Zároveň sa mal ospravedlniť poškodenému exministrovi Robertovi Kaliňákovi. Proti verdiktu Filip R. podal odvolanie.

Asistent poslanca Jozefa Rajtára Filip R. čelil obžalobe pre ohrozenie obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Filip R. si podľa obžaloby nezákonne pozrel v banke účty vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka a bývalého ministra dopravy Jána Počiatka.

Pracoval ako zamestnanec banky

Podľa prokuratúry sa tým dopustil spomenutého skutku, a to závažnejším spôsobom, za ktorý hrozí trestná sadzba tri roky až osem rokov väzenia.

Závažnejším spôsobom konania sa v tomto prípade rozumie „porušenie dôležitej povinnosti vyplývajúcej z páchateľovho zamestnania, postavenia alebo funkcie, alebo uloženej mu podľa zákona“.

Filip R. predtým pracoval ako zamestnanec banky. Po jeho obvinení opozícia kritizovala, že v tomto prípade polícia konala veľmi rýchlo, na rozdiel od iných prípadov, v ktorých sú podozriví predstavitelia vládnej moci. Prípad sa na súde pre zachovanie bankového tajomstva pojednával s vylúčením verejnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Filip R.Ján PočiatekJozef RajtárRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD